Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Borsası Bittrex’e 53 Milyon Dolarlık Ceza Şoku

250’den fazla kripto para birimi ile işlem olanağı sağlayan dev kripto para borsası Bittrex’e 53 milyon dolarlık ceza verildi. Cezanın gerekçesi ne?
Kripto Para Borsası Bittrex’e 53 Milyon Dolarlık Ceza Şoku
Yorum

Kripto para borsası Bittrex, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanlığı tarafından 53 milyon dolarlık para cezasına çarptırıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Bittrex’in Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) ile 24 milyon dolar, Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN) ile 29 milyon dolar karşılığında anlaşmaya gittiği açıklandı.

OFAC ve FinCEN tarafından gerçekleştirilen soruşturmalar neticesinde, Bittrex’in birden fazla yaptırımı ve kara para aklamayı önlemeye yönelik yasaları ihlal ettiği tespit edildi.

Şirketin Kırım, Küba, İran, Sudan ve Suriye olmak üzere ABD yatırımlarının uygulandığı ülkelerde bulunan kişilerin 2014-2017 tarihlerinde kripto işlemi yapmak için platformu kullanmalarını engellemekte başarısız olduğu ifade edildi.

Şirketin, 2014’ten 2018’e kadar olan süreçte etkili bir para aklama karışı program sürdüremediğinin tespit edildiği vurgulandı. Bittrex’in faaliyet alanında sunduğu ürün ve hizmetler kapsamında riskleri uygun şekilde ele alamadığının altı çizildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%