Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Boğaları Tasfiye Ediliyor: Kayıplar Derinleşiyor!

Bitcoin’in düşüşü ile beraber altcoinlerdeki kayıplar daha da derinleşiyor. Vadeli işlemlerde tasfiyeler artmaya devam ediyor. Detaylar geliyor...
Kripto Boğaları Tasfiye Ediliyor: Kayıplar Derinleşiyor!
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in geçen haftadan bu yana düşüşünü uzatması, vadeli işlemler üzerinde tasfiyeler artırıyor. Kripto para birimi yazım itibarıyla günlük bazda yüzde 7’te yakın düştü ve 62.500 dolara kadar geriledi. BTC yazım itibarıyla 63.000 dolarda tutunmaya çalışıyor.

Ethereum 3.250 dolara kadar gerilerken kripto para piyasasının toplam değeri 2.35 trilyon dolar seviyesine inmiş durumda. Altcoinlerde günlük bazda yüzde 10 ve daha üstü kayıplar görülüyor. Coinglass verilerine göre son 24 saate 650 milyon doları aşan kaldıraçlı pozisyon tasfiye edildi.

Kripto likidasyon haritası
Kaynak: Coinglass

Tasfiyelerin 540 milyon doları uzun pozisyonlar üzerinde görüldü. Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 190 milyon dolar ve 126 milyon dolar ile tasfiyelere öncülük etti. Veriler, en fazla tasfiyenin 240 milyon dolarla Binance’te gerçekleştiğini, onu 234 milyon dolarla OKX’in takip ettiğini gösteriyor.

Bitcoin , Grayscale’in GBTC’sinden 640 milyon doların üzerinde rekor seviyedeki çıkışların ortasında hafta başından bu yana kayıplarını artırıyor. Diğer ürünlere giriş 500 milyon doların biraz altındaydı ve Pazartesi günü piyasaya 15 milyon dolarlık net çıkış bıraktı.

Tasfiyeler, bir borsanın bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybolması nedeniyle zorla kapatması durumunda meydana gelir.

GCM Yatırım Banner
BTC 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bazı tüccarlar, uzun vadeli yükseliş görünümüne sahip olsalar bile Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 55.000 dolara kadar düşmesini beklediklerini söyledi.

Ledn Baş Yatırım Ofisi John Glover, “Son dönemdeki değerlenmenin hızı, düzeltmenin ne zaman tamamlanacağını tahmin etmeyi zorlaştırıyor, ancak bir sonraki yükseliş öncesinde 55-62 bin dolar civarına doğru bir hareket bekliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Glover, perakende oyuncuların BTC ETF’lerine toplu olarak yeni girmeye başladığını ve bir sonraki büyük girişin yarılanmayla aynı zamana denk geleceğini bu nedenle işlerin yaklaşık bir ay içerisinde ilginçleşeceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.