Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kremlin Sözcüsü: Rusya Savunma Harcamalarını Artırmalı

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya'nın savunma harcamalarının artırılmasının mutlak bir zorunluluk olduğunu söyledi. Detaylar haberde;
Kremlin Sözcüsü: Rusya Savunma Harcamalarını Artırmalı
HABER GİRİŞ

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak bütçede savunma harcamalarının gelecek yıl, 2023 yılına kıyasla yüzde 68 oranında artırılmasının planlanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Peskov, Rusya’nın savunma harcamalarının arttırılmasının mutlak bir zorunluluk haline geldiğini söyledi.

“Bütçe Artışı Kesinlikle Gerekli”

Her şey cephe için, her şey zafer için” sloganının bütçenin öncelikleri arasında yer aldığını kaydetti.

Açıklamasının devamında “Böyle bir artışın kesinlikle gerekli olduğu açıktır. Çünkü bize karşı başlatılan bir hibrit savaş durumundayız. Özel askeri operasyonu sürdürüyoruz ve bu büyük bir harcama gerektiriyor.” Şeklinde konuştu.

Perşembe günü erken saatlerde Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, Uluslararası Finans Forumu’nda yaptığı açıklamada önümüzdeki üç yıl için bütçe taslağında ayrılan fonların planlanan tüm amaçlar için yeterli olacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bütçe planlama çalışmalarında cephedeki durumu göz önünde bulundurduklarını söyleyen Bakan, “Her şey cephe için, her şey zafer için” sloganının bütçenin öncelikleri arasında yer aldığını da sözlerine ekledi.

Bakanlık tarafından paylaşılan veriler, Rusya’nın bütçesinin 2023’ün ilk 8 ayı itibarıyla 2,3 trilyon ruble (yaklaşık 23,5 milyar dolar) açık verdiğini ortaya koymuştu.

Dağlık Karabağ Hakkında Konuştu

Kremlin Sözcüsü Peskov ayrıca, Rus yönetiminin Dağlık Karabağ’da gelişen olayların yanı sıra durumun insani boyutunu da yakından izlediğini söyledi.

“Barış güçlerimiz insanlara yardım etmeye devam ediyor. Birçoğu Ermenistan topraklarına geçmek istiyor. Bunu yapmak isteyenlere destek sağlanıyor.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.