Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kremlin Batı’yı Hedef Aldı: Putin’in Kararlarına Tepkiler Ölçüsüz

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya çevresindeki ABD nükleer silahlarını Batı'nın hatırlama eğiliminde olmadığını ileri sürdü. Detaylar haberde;
Kremlin Batı’yı Hedef Aldı: Putin’in Kararlarına Tepkiler Ölçüsüz
HABER GİRİŞ

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov bugün Rusya’nın Rossiya-1 televizyonuna gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Peskov, Batı’nın Rusya’nın Belarus’a nükleer silah yerleştirme kararına ölçüsüz tepkiler verdiğine işaret etti.

ABD’nin Avrupa’da bulunan nükleer silahları Batı’nın hatırlamadığını savunan Peskov, Rusya’nın bu tür silahlar için Belarus’ta depolama tesisleri inşa etme niyetine Batı’nın histerik tepki verdiğini kaydetti.

“Kolektif Batı, ülkemizin çevresinde Avrupa’da üslenen ABD nükleer silahları konusunu hatırlama eğiliminde değil.” ifadelerini kullanan Peskov, bu sebepten Rusya’nın Belarus’ta taktik nükleer silah depolama tesisleri inşa etme planına histerik tepki verdiğini savundu.

Peskov, “Kolektif Batı’dan Başkan Putin’in yaptığı açıklamalara çok ölçüsüz bir tepki görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Batı, Rusya’nın Kararlarına Tepki Gösteriyor

Rusya’nın çevresine Amerika’nın konuşlandırdığı nükleer silahlara işaret ederek, Batı’nın bu silahları hatırlamak yerine Rusya’nın Belarus’a taktik nükleer silah depolama tesisi kurma planına tepki verdiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mart ayında Rusya’nın Belarus’a nükleer silah yerleştireceğine ilişkin karar açıklamıştı. Bu plan, Sovyetler Birliği’nin dağılmasından bu yana Rusya’nın nükleer cephaneliğinin bir kısmını sınırların dışına ilk konuşlandırılması olacak.

Putin kararını, Finlandiya’nın NATO ittifakına katılmasının hemen ardından açıklamıştı. NATO ittifakına Finlandiya’nın katılması, Rusya ile olan kara sınırının uzunluğunu iki katına çıkarmıştı.

Bu durum Rusya tarafından güvenlik tehdidi olarak algılanarak, güvenliğin sağlanması için gereken tüm önlemlerin alınacağına dair açıklamaları ardından getirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.