Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kredi Kartı Faizlerinde Değişiklik Resmi Gazete’de!

Seçimlerden sonra getirilmesi beklenen düzenleme bugün itibarıyla geldi. Merkez Bankası, kredi kartı faizlerini artırarak bankalara başka düzenlemeler getirdi.
Kredi Kartı Faizlerinde Değişiklik Resmi Gazete’de!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hafta içinde bankalara sözlü talimat vererek kredi kartlarında uygulanan nakit avans çekimlerine sınırlama getiren Merkez Bankası, bugün itibarıyla düzenlemesini Resmi Gazete’de paylaştı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından hazırlanan, Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bugünden itibaren geçerli olan değişiklikle kredi kartlarından yapılan nakit avans işlemleri ile kredili mevduat hesaplarında uygulanacak aylık azami akdi faiz oranları yukarı çekildi.

Son güncellemeyle hesaplanan aylık azami akdi faiz oranları yüzde 4,42 oranından yüzde 5’e yükseltildi.

TL Payı için Aylık Artış Hedefi Belirlendi

Merkez Bankası, yaptığı resmi düzenleme ile kredi kartlarında faizi artırırken, bankalara da TL varlıkları için yazı gönderdi.

GCM Yatırım Banner

Bankalara gönderilen uygulama talimatında, gerçek ve tüzel kişiler için uygulanan TL payı hedefi getirildi.

Böylece bankaların tüzel kişi TL payı için aylık artış hedefini gerçekleştirmemesi halinde uygulanacak komisyon oranı artırıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.