Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kraliçe’nin Cenazesine Katılacaklara Protokol Şoku!

Erdoğan’ın da katılması beklenen cenaze töreninde uygulanacak protokol kuralları netleşmeye başladı. Törene katılacaklardan istenen koşullar haberimizde;
Kraliçe’nin Cenazesine Katılacaklara Protokol Şoku!
HABER GİRİŞ

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in vefatı geçen haftadan bu yana dünya gündeminden düşmedi. Başkent Londra’daki Westminster Abbey kilisesinde 19 Eylül Pazartesi günü yapılacak cenaze töreni için yeni bir gelişme yaşandı. Törene katılacaklar için uygulanacak protokol kuralları hazırlandı.

İngiltere’nin ev sahipliği yapacağı en önemli uluslararası etkinliklerden biri olarak gösterilen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım sağlaması bekleniyor. Kraliçe’nin vefatının ardından konuşan Erdoğan, törene katılmayı düşündüğünü söylemişti.

Politico‘nun ulaştığı bilgilere göre Kraliçe’nin cenazesi için Londra’ya giden yabancı devlet başkanları ve eşleri için katı protokol kurallarının uygulanacağı öğrenildi. Sınırlı alan sebebiyle katılımcıların yalnızca siyasi liderler ve eşlerinden oluşacağı bildirildi.

Protokol üyelerinin ise özel uçak ya da helikopter yerine tarifeli seferle İngiltere’ye gelmeleri istendi. Ayrıca törene katılmak için devlet arabalarını kullanamayacakları, bunun yerine Batı Londra’daki bir siteden toplu
olarak otobüse binecekleri ve törene toplu halde götürülecekleri kararlaştırıldı.

Kral 3. Charles’ın cenaze töreninden önceki akşam Buckingham Sarayı’nda davetli tüm liderler için bir resepsiyon düzenleyeceği de paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Kişisel Araç Kullanımı Olmayacak

Sıkı güvenlik ve yol kısıtlamalarından dolayı cenaze günü, devlet başkanları ve eşlerinin arabalarını kullanmamaları istendi. Ulaşımın, eskort arabalarla sağlanacağı kararlaştırıldı.

Denizaşırı ülkelerden gelen konuklar için Londra genelinde ve devlet cenazesinde kullanılan tüm resmi alanlarda kapsamlı güvenlik tedbirleri uygulanacak.

Yas dönemi kurallarına uygun olarak, ikili görüşme talepleri ise geri çevrilecek.

Özel Jet Yok

Protokol kuralları gereği, Londra Heathrow havaalanının hem özel uçuş düzenlemeleri hem de uçak park yeri için müsait olmayacağı belirtildi.

Ticari uçuş kullanmak istemeyip, özel jetle seyahat etmekte ısrarcı olan siyasilerin Londra çevresindeki görece daha az yoğun havaalanlarına yönlendirileceği kaydedildi.

Bakanlığın, mevcut uçuş sayısı nedeniyle havaalanları ve mekanlar arasında helikopter kullanımını yasaklandığı öğrenildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.