Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Kraliçe Elizabeth’in Cenazesine Katılmayı Düşünüyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balkan turundan döner dönmez ayağının tozuyla gündeme dair açıklama yaptı. İngiltere kraliçesinin vefatı konusuna da değindi.
Erdoğan: Kraliçe Elizabeth’in Cenazesine Katılmayı Düşünüyorum
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kerem Aydınlar Camii’nde kıldığı Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair sorulara cevap veren Erdoğan, DEAŞ, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in vefatı olmak üzere birçok önemli konuya değindi.

Türkiye’nin, DEAŞ’la mücadelede en önemli operasyonları yürüten ülke olduğunu, Batı’nın ise bu konuda önemli bir operasyonu olmadığını ifade etti.

Gazetecilerin dün hayatını kaybeden II. Elizabeth hakkında yönelttiği soruya ise “Programlarım el verirse törene katılmayı düşünüyorum. Kendisini tanıyorum, görüşmemiz oldu. Fırsat bulabilirsek katılmayı düşünüyoruz.” cevabını verdi.

F-16’ları Sadece Amerika Satmıyor

SDG (Suriye Demokratik Güçleri) konusunda ABD’nin bugüne kadar attığı yanlış adımlara devam ettiğini, buraya eğitim ve silah desteği verdiklerini söyledi. ABD Başkanı Joe Biden ile görüşme fırsatı bulduğunda, bu konuyu konuşacağını belirtti.

Madrid’de Biden ile yaptığı görüşmede F-16’lar konusunda önemli bir yaklaşımda bulunduğunu söyleyen Erdoğan, Biden’ın Cumhuriyetçilerin destek vermediği imasında bulunduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

“Dışişleri Bakanım Bulgaristan’da bir görüşme yaptılar. Onların da destek vereceğini düşünüyorum. Umarım ABD bizi farklı yollara sevk etmesin.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada uçak satan tek ülkenin Amerika olmadığını söyledi.

ABD gibi İngiltere’nin, Rusya’nın ve Fransa’nın da uçak sattığını anımsatarak her yerden temin edilebileceğini sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Balkan turu sonrası uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Burada yaptığı açıklamalarda ise Putin’i tahıl konusunda haklı olduğunu, Avrupa’nın kışı çok ağır geçireceğini ve Türkiye’nin yatırımlar açısından ilgi duyulan bir ülke olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.