Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koza Altın ve Oncosem’den Güncel Duyurular

Oncosem KAP üzerinden yeni iş ilişkisine yönelik açıklama yaparken, Koza Altın ise pay alım satım bildirimi gönderdi. Detaylar haberde...
Koza Altın ve Oncosem’den Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaparken, Koza Altın İşletmeleri A.Ş. ise pay alım satım bildirimi gönderdi.

Oncosem Onkolojik, Dr.Abdurrahman YURTASLAN Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile “2023 Yılı Kemoterapi İlaç Hazırlama Hizmet Alımı” sözleşmesi imzaladı.

Şirket, işin bedelinin 8.160.426,00 TL olduğunu açıkladı. Yeni iş ilişkisinin ciro ve karlılığı olumlu yönde etki etmesi bekleniyor.

Koza Altın’dan Pay Alım Satım Bildirimi

Koza Altın ise pay alım satım bildirimi gönderdi. Şirket, 27.02.2023 tarihinde dolaylı iştiraki Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş. paylarında, 44,88 – 45,12 TL fiyat aralığından 50.000 TL toplam nominal tutarlı alış işleminin gerçekleştiğini açıkladı.

Ayrıca şirket söz konusu işlem ile birlikte Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş. sermayesindeki payların 27.02.2023 tarihi itibarıyla %0,03865 olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde Oncosem, 2022 yılı net kârını açıklamıştı. Buna göre şirketin 2022’deki net kârı yüzde 64 azalarak 25,4 milyon TL’ye geriledi.

Koza Altın ise deprem nedeniyle Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) yaptığı bağış ile gündeme gelmişti. Şirket deprem bölgesine 300.000.000 TL ilave nakdi bağış yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.