Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koza Altın Bağışını, Çimentaş ise Hisse Devrini Açıkladı!

KAP üzerinden açıklama yapan KOZAL, deprem bölgesine 300 milyon TL göndereceğini açıklarken Çimentaş da hisse devrini duyurdu. İşte detaylar;
Koza Altın Bağışını, Çimentaş ise Hisse Devrini Açıkladı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören önde gelen şirketler, 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölgede yaraların sarılması ve depremzedelerin yeniden hayata tutunması için bağış yaptı. Koza Altın (KOZAL), deprem bölgesine 3 milyon TL gıda yardımı ve 35 milyon TL nakdi yardım yapmıştı. Bugün yapılan açıklamada yeni bir bağış yapıldığı daha duyuruldu.

KOZAL, Yönetim Kurulu’nun kararıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) 300.000.000 TL ilave nakdi bağış yaptığını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıkladı.

KOZAL, günlük yüzde 1 artışla 26 TL’den işlem görüyor.

Çimentaş’tan Hisse Devri

Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası (CMENT), paylarının yüzde 41,55’ine sahip olan Kars Çimento’nun Recydia Atık Yönetimi Yenilenebilir Enerji Nakliye ve Lojistik Hizmetleri’nde sahip olduğu hisselerin Aalborg Portland Holding’e 8,3 milyon euroya satıldığı belirtildi. Devir işlemleri kapsamında söz konusu tutarın şirketin hesaplarına geçtiği bilgisi verildi.

CMENT, günlük yüzde 9 kayıpla 65,5 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.