Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KOSGEB Deprem Bölgesinde 100 Bin İşletmeyi Desteklemeyi Hedefliyor

KOSGEB tarafından 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde faaliyet gösteren KOBİ'lerin iyileşmesi ve iş sürekliliğinin sağlanması amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.
KOSGEB Deprem Bölgesinde 100 Bin İşletmeyi Desteklemeyi Hedefliyor
HABER GİRİŞ

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde faaliyet gösteren KOBİ’lerin iyileşmesi ve iş sürekliliğinin sağlanması amacıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıda, “Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı”nın detaylarına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Toplantı sonrasında KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, hedeflerinin Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya ile Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçeleri başta olmak üzere depremlerden etkilenen yerlerdeki 100 bin esnafa destek sağlamak olduğunu söyledi.

Programa şimdiye kadar 10 bin başvuru aldıklarını belirten İbrahimcioğlu, KOBİ’lere KOSGEB eliyle bir umut verebilecekleri destek programı oluşturdukları ifade etti. Başvuru şartlarını kolay hale getirdiklerini vurgulayan İbrahimcioğlu, “24 ayı geri ödemesiz olmak üzere son 12 ayı 3 taksitle ödemek suretiyle 36 aylık bir programdan bahsediyoruz.” diye konuştu.

İbrahimcioğlu, ödemeyi taksitli almak gibi bir durum olmadığını, başvuruların yapıldığını ve ödeme talebi geçtikten sonra KOBİ’lere tanımlanmış olan limitin direkt olarak IBAN’a yattığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

KOSBGEB Başkanı, bunun devamının geleceğini belirterek, “Öncelikle 100 bin KOBİ’yi hedeflediğimizi ifade etmiş olayım. Bir süre koymadık. Süre daha çok paranın kendisi. 450 milyon doları komple buradaki 11 ilimize, özellikle 4 il ve 2 ilçe olmak üzere toplamda 11 ilimize dağıtacağız.” açıklamasında bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.