Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Köprü, Otoyol ve Toplu Ulaşım Bayramda Ücretsiz Olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle toplu ulaşım, köprü ve otoyolların ücretsiz olacağına dair imzayı attı.
Köprü, Otoyol ve Toplu Ulaşım Bayramda Ücretsiz Olacak
Yorum

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Ramazan Bayramı ile ilgili merak edilen sorulardan birisi cevaplanmış olundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; toplu ulaşım, köprü ve otoyolların bayram nedeniyle ücretsiz olmasını sağlayan kararı imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre; 30 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 00:00’dan 5 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 07:00’a kadar 8/6/1994 tarihli ve 3996 sayılı Kanun kapsamında yapılan yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler ücretsiz olacak.

Aynı zamanda 2 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 00:00’dan başlayarak 4 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 24:00’a kadar Başkentray, Marmaray ve İZBAN seferleri ile belediyeler ve bunlarun kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

Hemen her bayram öncesinde ücretsiz olan köprü, otoyol ve toplu ulaşım, bu Ramazan Bayramı’nda da geleneği bozmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu