Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Konut Kredisinin Meclis’e Gelmesi için Geri Sayım Başladı!

Ev almak isteyen vatandaşların yakından takip ettiği düşük faizli konut kredisine ilişkin güncel bilgiler haberimizde…
Konut Kredisinin Meclis’e Gelmesi için Geri Sayım Başladı!
HABER GİRİŞ

İlk evini alacaklara verilecek olan konut kredisinin detaylarının Eylül ayında kamuoyuyla paylaşılacağının duyurulmasının ardından gözler hükümet kanadına çevrildi. İktidara yakın basın organlarından olan Sabah gazetesi, konut kredisinin detaylarını paylaştı.

Hedef kitlenin dar ve orta gelir grubu olduğu konut kredisinin hayata geçirilmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurumu’nun (BDDK) kredilendirme sistemi üzerinde çalıştığı öğrenildi.

İlk evini alacak vatandaşlara kamu bankaları üzerinden verilecek düşük faizli ve uzun vadeli kredi desteği Ekim ayında açılacak olan Meclis’te görüşülecek.

Görüşülecek konu başlıkları arasında konut kredisinde faizin yüzde 1,20 oranında, vadenin 180 ay olması bulunacak.

Ayrıca 6 Şubat tarihli depremlerin ardından afet bölgesinde yeniden inşanın hız kazanması için deprem bölgesindeki hak sahiplerine ayrıcalık verilecek.

GCM Yatırım Banner

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması, riskli konut probleminin çözüm bulması ve afetlere dayanıklı şehirler inşa etme planı için rezerv alan ilan edilen Hazine taşınmazlarının devri yapılacak.

Sosyal konut üretimi için afet riski yüksek bölgeler öncelikli sırada yer alacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın