Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik’ten 349,8 Milyonluk İhale Teklifi

Kontrolmatik, BOTAŞ tarafından düzenlenen ihalede en iyi teklif veren şirket olduğunu ve birinci sırada yer aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Kontrolmatik’ten 349,8 Milyonluk İhale Teklifi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcıların hisselerini yakından takip ettiği şirketlerden biri olan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale süreci hakkında açıklama yaptı.

Şirket, BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. (BOTAŞ) tarafından düzenlenen “Doğubayazıt Kompresör İstasyonu Atık Baca Gazı Isısının Enerji Dönüşümü Projesi” ihalesi ile ilgili duyuruda bulundu.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz bugün girmiş olduğu, BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. (BOTAŞ) tarafından düzenlenen 2022/1105053 İKN’lu “Doğubayazıt Kompresör İstasyonu Atık Baca Gazı Isısının Enerji Dönüşümü Projesi” işi ihalesinde vergiler hariç 349.800.000,00 TRY (Türk Lirası) bedelle en iyi teklifi vererek 1. Sırada yer almıştır.”

Söz konusu duyuruda ihale sonucunun kesinleşmesi için, İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde, ihaleyi düzenleyen kurumdan ihale komisyon kararının bekleneceği ve sürece dair gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca şirket tarafından yapılan duyuruda “İşbu açıklamamızın İngilizce tercümesi mevcut olup bu açıklamanın Türkçe ve İngilizce versiyonları arasında herhangi bir çelişki olması durumunda, Türkçe versiyon esas kabul edilecektir.” ifadesi yer aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Kontrolmatik tarafından yapılan açıklama sonrasında şirketin (KONTR) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17:40 itibarıyla en yüksek 169,2’yi, en düşük ise 164,3’ü gördü.

Saat 18:19 itibarıyla ise yüzde 1,86’lık artışla 164,6’dan işlem gördü.

Bu gelişmelerin öncesinde Kontrolmatik, Ocak ayının başlarında Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri hakkında açıklama yapmıştı. Belirtilen firma tarafından üretilen ikinci uydunun uzaya yolladığı ve yörüngeye yerleştiği duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın