Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik Uzaya Yolladığı Uydu ile Haberleşme Sağladı

Kontrolmatik’ten çığır açan bir adım geldi. İştiraki tarafından yapılan bir uydu uzaya yollanıp, başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştirildi.
Kontrolmatik Uzaya Yolladığı Uydu ile Haberleşme Sağladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde hisse hareketliliğiyle en çok konuşulan şirketlerden biri olan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. iştiraki Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri hakkında açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildirimde bu firma tarafından üretilen ikinci uydu olan Connecta T1.2’nin 3 Ocak 2023 tarihinde SpaceX Falcon 9 roketi Transporter-6 misyonu ile yörüngesine gönderildiği belirtildi.

Başarılı bir şekilde yörüngesine yerleştiği ve Türkiye saati ile 22.16’da ilk haberleşmenin sağlandığı aktarıldı.

Açıklamada, Connecta T1.2’nin uzayda yenilikçi IoT bağlantı teknolojilerini doğrulamak için çeşitli görevler yürüteceği bildirildi.

Şirket Olumlu Haberler Vermeye Devam Ediyor

2022 yılında yıldızı parlayan ve borsanın en çok kazandıran şirketlerinden olan Kontrolmatik, yatırımcısına güzel haberler vermeye devam ediyor.

Pazartesi günü yapılan açıklamada İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü (İdare) tarafından düzenlenen Mevcut Katodik Koruma Sisteminin Revizyonu, Uzaktan İzlenilmesi ve Kontrol Edilmesi İşleri ihalesinde en iyi teklifi verdiğini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Vergiler hariç 74.975.000,00 TL teklif verilen ihalenin sonuçlandığı ve sözleşmenin imzalandığı belirtildi.

Bu gelişme dün hisseler üzerinde olumlu bir etki yaratmamıştı. KONTR kodlu hisseler Salı günü yüzde 4,43 düşüşle kapandı. Bugünkü seansta ise dün gece açıklanan uydu haberinin etkisi olup olmayacağını izleyeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.