Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik, Oncosem ve Maçkolik’ten Güncel Haberler

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan duyurularda Oncosem, Kontrolmatik ve Maçkolik ile ilgili bilgiler verildi. İşte detaylar;
Kontrolmatik, Oncosem ve Maçkolik’ten Güncel Haberler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik (KONTR), İSKİ tarafından düzenlenen ihalede en yüksek teklifi vererek sözleşmeyi imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu. İSKİ tarafından düzenlenen mevcut katodik koruma sistemi revizyonu, uzaktan izlenilmesi ve kontrol edilmesi işleri için 74.975.000.000 teklif verildiği paylaşıldı.

KONTR, imzaladığı sözleşmeyi KAP üzerinden paylaşarak yatırımcılarını bilgilendirdi.

Oncosem İşlem Tarihi

KAP üzerinden aktarılan bilgiler ışığında ONCSM koduyla faaliyet gösterecek Onkolojik Sistemler’in Ana Pazar’da 17,5 TL fiyat ile 4 Ocak’tan itibaren işlem göreceği belirtildi.

Şirketin 5.950.000 TL nominal değerli paylarının halka arzının tamamlandığı, şirketin sermayesini temsil eden 23.850.000 TL nominal değerli payların Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi bünyesinde kota alındığı kaydedildi.

Şirketin İnfo Yatırım liderliğindeki halka arzıyla ilgili detaylar gün içinde açıklanmıştı.

GCM Yatırım Banner

Maçkolik

SPK’nın halka arzına onay verdiği Maçkolik ile ilgili Global Yatırım Holding’den açıklama yapıldı. Şirketin yüzde 66,6 oranında bağlı ortaklığı olan İstanbul Portfoy Yönetimi’nin kurucusu ve yöneticisi olduğu İPY Pre-IPO Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret’in sahip olduğu yüzde 34 oranındaki payın halka arzında SPK’dan onay aldığı bildirildi.

Fonun sahip olduğu 8.500.000 TL nominal değerli hisse senetlerinin 38 TL sabit fiyat ve talep toplama yöntemi ile İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğindeki konsorsiyum tarafından halka arz edileceği duyuruldu.

Halka arz sonrası Maçkolik’in halka açıklık oranının yüzde 34 olurken, İPY Pre-IPO Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun söz konusu halka arzdan 323 milyon TL hasılat edilmesinin beklendiği kaydedildi. Bu hasılatın İPY’nin kurucusu olduğu fona ait performans ücreti dahil giderlerin indirgendikten sonra aralarında emeklilik fonları, girişim sermayesi yatırım ortaklıkları, tamamlayıcı emeklilik kurumları ve nitelikli bireysel yatırımcılar olan 43 yatırımcıya hisseleri oranında ödeneceği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın