Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oncosem Onkolojik Sistemler Halka Arz Sonuçları Duyuruldu

Aralık ayında halka arzı onaylanan Oncosem’in halka arz sonuçları açıklandı. KAP üzerinden detayları verilen halka arza 36.103 yatırımcı katıldı. İşte detaylar;
Oncosem Onkolojik Sistemler Halka Arz Sonuçları Duyuruldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sağlık sektöründe 15 yılı aşkın süredir faaliyet göstererek kanser teşhisi ve tedavisinde kullanılan ekipmanlar ve cihazlar üreten Oncosem Onkolojik Sistemler’in (ONCSM) 15 Aralık 2022 tarihinde halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmıştı. İnfo Yatırım’ın talepleri kabul ettiği halka arza 36.103 yatırımcı katıldı.

ONCSM’in paylarıyla ilgili sonuçlar Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşıldı. Talepler, 28-29 Aralık 2022 tarihleri arasında toplanmıştı. ONCSM’in halka arz çerçevesinde 5.950.000 TL nominal değerli 5.950.000 adet payın halka arzında 1 TL nominal değerli payların halka arz fiyatının 17,5 TL ve halka arz büyüklüğünün 104.125.000 TL olarak gerçekleştiği açıklandı.

Bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının ortalama 3,7 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 41,4 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsisat tutarının 5,5 katı olmak üzere toplamda 17,7 kat filtrelenmemiş talep geldiği belirtildi.

30’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren ve ONCSM kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görecek olan şirket ile ilgili ilk işlem günü henüz açıklanmadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın