Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik, Astor Enerji ve BMS Çelik’ten Güncel Duyurular

Kontrolmatik ve Astor Enerji yeni iş ilişkileri hakkında açıklama yaparken, BMS Çelik 21,3 milyonluk teminat ve ipoteklerin kaldırıldığını duyurdu. İşte detaylar...
Kontrolmatik, Astor Enerji ve BMS Çelik’ten Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ

Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kontrolmatik Teknolojileri Enerji ve Mühendislik A.Ş., ve Astor Enerji yeni iş ilişkileri, BMS Çelik Hasır Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise teminat ve ipoteklerin kaldırılması hakkında açıklama yaptı.

Buna göre Kontrolmatik, şirketin bağlı ortaklığı Kontrolmatik Toshkent’in yurt dışı müşterisinden Endüstriyel Tesis Elektrifikasyonu siparişi aldığını duyurdu.

Şirket KAP üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şirketimiz ve bağlı ortaklığı Kontrolmatik Toshkent , Yurt Dışı bir müşterimizden , Endüstriyel Tesis Elektrifikasyonu kapsamında ; Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik; 4.554.667,97 Euro, Kontrolmatik Toshkent; 1.064.000 Dolar karşılığı Özbek Somu olmak üzere yeni sipariş almıştır. Kamuoyu ve sayın ortaklarımıza duyurulur.”

Astor Enerji’den Yeni Sözleşmeler

Astor Enerji, İspanya’da yerleşik 3 özel firmadan alınan sipariş alındığını ve 3.176.900 euro tutarında dağıtım transformatörü satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Şirket, Kontrolmatik ile 2.675.000 dolar tutarında güç transformatörü – dağıtım transformatörü (Kuru Tip) ve anahtarlama ürünü sözleşmesi imzaladı.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında Astor Enerji, Irakta yerleşik özel bir firma ile MINISTRY OF ELECTRICITY STATE COMPANY OF ELECTRICITY DISTRIBUTION FOR THE NORTH/IRAQ’ a teslim edilmek üzere 2.680.000 dolar bedelle güç transformatörü sözleşmesi imzaladı.

BMS Çelik’in 21,3 Milyonluk Teminat ve İpotekleri Kaldırıldı

BMS Çelik ise teminat ve ipoteklerin kaldırılması hakkında açıklama yaptı. Şirketin halka arz izahnamesinde de belirtilen ve Aliağa yatırımları için yine Aliağa’daki arsa ve binaların üzerinde bulunan 21.325.000 TL tutarındaki teminat ve ipoteklerin kaldırıldığını duyurdu.

Şirket teminat ve ipoteklere ait bilgilere 31.12.2022 tarihli Bağımsız Denetim Raporlarımızın Teminat ve İpoteklerle ilgili dip notlarından ulaşılabileceğini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın