Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kömür Yardımı Resmi Gazete’de! Erdoğan İmzayı Attı

İhtiyaç sahipleri ailelere ısınma amaçlı kömür yardımı yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Kurum ve vakıflar tespit çalışmaları yapacak. İşte detaylar;
Kömür Yardımı Resmi Gazete’de! Erdoğan İmzayı Attı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla “İhtiyaç Sahibi Hanelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar” Resmi Gazete’de yayımlandı. Kömür yardımı, il ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından belirlenecek ihtiyaç sahibi aileler için geçerli olacak.

Yardım kapsamındaki kömür miktarları, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bölgenin iklim koşulları, geçmiş yıllara ait dağıtım miktarları ve kömürün ısıl değerleri dikkate alınarak belirlenecek.

Vakıflar, yardımlardan faydalanacak haneleri muhtaçlık kriterine uygun olarak tespit edecek. Vakıflarca sayıları belirlenen hane sayıları ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının değerlendirmeleri sonucunda onaylanacak.

Isınma İhtiyacı Koşulu

Dağıtımı yapılan kömürün muhatap ailenin ısınma ihtiyacının karşılaması haricinde herhangi bir amaç için kullanımına izin verilmeyecek.

Kömürün amacı dışında kullanılmasının tespit edilmesi halinde yardımdan faydalanan hanelerin hak sahipleri yeniden kontrol edilecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın