Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kocaer Çelik Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Geçişine Start Verdi

Kocaer Çelik'in, büyüme hedefleri, mali durum ve yeni yatırımlarına dair aldığı kararlara ilişkin Ekim ayı toplantı notu paylaşıldı. Notta, katma değerli ürün vurgusu yapıldı.
Kocaer Çelik Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Geçişine Start Verdi
HABER GİRİŞ

Greencheck Gold-Yeşil Uygunluk belgesi alan ilk firma unvanını taşıyan Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., yer aldığı demir-çelik sektöründe faaliyete geçireceği yeni yatırımlara dair bilgi verdi.

Ekim ayı toplantısında ele alınan konu başlıklarını paylaşan şirket, büyüme hedeflerini hayata geçirebilmek için yatırım stratejisini yenilenebilir enerjiye dönüştürme planını devreye aldığını kaydetti.

Gelecek yıllarda yenilenebilir enerji ve katma değerli ürün yatırımlarına yoğunluk verileceği açıklandı.

Açıklamada, “Hem kapasite artışının gündeme gelebilecek olması hem de devletin dolar bazında YEKDEM Sistemi’nin 15 yıl satın alma garantisi, şirketin enerji işlerinin önümüzdeki dönemde önemli ölçüde büyüyebileceğine işaret etmektedir” denildi.

Gelecek planları arasında, 2022’de yüzde 42 olan katma değerli ürün portföyünü artırıcı yatırımların payının 2026’ya gelindiğinde yüzde 75’e çıkacağı ve yeşil enerji yatırımlarının 2025’te yüzde 33 oranından yüzde 100’e ulaşacağı tahminleri paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin finansal durumunun da ortaya koyulduğu toplantı notunda, demir-çelik sektöründe bozulan dengelere ve ihracattaki gerilemeye rağmen Kocaer Çelik’in bu yılın ilk yarısında toplam satış hacmini geçen yıl ile aynı seviyelerde korumayı başardığı kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.