Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kocaer Çelik’ten Bir İlk! Altın Sertifikanın Sahibi Oldu

Kocaer Çelik, çevre enerji, sera gazı, su, iş sağlığı gibi 12 kategoride yapılan değerlendirme sonucunda Greencheck Gold-Yeşil Uygunluk belgesi alan ilk firma oldu.
Kocaer Çelik’ten Bir İlk! Altın Sertifikanın Sahibi Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. yatırımcılarını sevindirecek bir gelişmeyi duyurdu. Bu sabah yapılan açıklamada Sürdürülebilirlik Akademisi ortaklığı ile bağımsız denetçi kuruluş Bureau Veritas (BV) tarafından yapılan Greencheck – Yeşil Kontrol Belgesi denetimi sonrasında altın sertifika almaya hak kazandıkları bildirildi.

Bu alanda en üst seviye olan altın sertifika ile fabrikaların yeşil dönüşümünün, çevresel performanslarının, uluslararası standartlara uygunluk durumunun ve sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerinin belgelendirilmiş olduğunun altı çizildi.

Kocaer Çelik, çevre enerji, sera gazı, su, iş sağlığı ve güvenliği yönetimi olmak üzere 12 farklı kategoride değerlendirilerek, Greencheck Gold-Yeşil Uygunluk belgesi alan ilk firma unvanına sahip oldu.

Bu Gelişme Kocaer Çelik Hisselerine Nasıl Yansıdı?

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sektör hisselerinin son günlerde gösterdiği ralli ile kıyaslandığında daha sakin kalan Kocaer Çelik (KCAER) payları, bu sabah hafif alıcılı performans sergiliyor.

Çarşamba günü 18,47 liradan kapanış yapan hisseler, bu sabah 18,34 ile yataydan açıldı. Saat 10.30’da yüzde 0,65 değer kazancıyla 18,56 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Altın sertifika haberinin çok fazla fiyatlanmadığı şirket hisseleri, haftalık işlem döneminde yüzde 1’in üzerinde ılımlı bir yükseliş gösterdi.

Bir aylık dönemde en yüksek 21,28, en düşük 15,75’i kaydederek yüzde 5’e yakın değer kaybetti. Yıllık bazda yatırımcısına yüzde 90 getiri sunarken, gördüğü en yüksek fiyat 26,30, en düşük fiyat 8,82 oldu.

KCAER paylarında teknik olarak 19,10 – 19,48 seviyeleri direnç, 17,32 – 18,02 seviyeleri destek fiyatları olarak izleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.