Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kocaer Çelik 26,33 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı

Kocaer Çelik, 26,33 milyon dolarlık sipariş haberiyle şirketin hisselerinde ılımlı yükseliş görüldü. Detaylar haberde...
Kocaer Çelik 26,33 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz aylarda Greencheck Gold-Yeşil Uygunluk belgesi alan ilk firma olan Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması hakkında açıklama yaptı. Açılma sonrasında hisselerde ılımlı yükseliş görüldü.

Şirket, toplamda 26,33 milyon dolar tutarında çelik profil siparişi aldığını açıkladı. Bu siparişin 15,33 milyon dolarlık kısmının Amerika kıtasından alındığı, 11,00 milyon dolarlık tutarının ise yurt içine ihraç olduğu belirtildi.

Kocaer Çelik, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yüksek katma değerli ürünlerden oluşan siparişlerin teslimatlarının Haziran-Temmuz ayları içinde tamamlanması planlanmaktadır.”
Siparişin şirketin cirosuna olumlu etkisi olacağı kaydedildi.

Şirketin Hisselerinde Ilımlı Yükseliş Görüldü

Kocaer Çelik Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (KCAER) kodlu hisselerine göz attığımızda açıklama öncesinde saat 15.17’de 16,78 TL’den işlem gördü. Hisseler açıklama sonrasında 17, 37’ye yükseldi. Artışın ardından hisseler düşüşe geçerek 16.20 itibarıyla 16.67’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu