Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’in Yapı Kredi’deki Payı Yüzde 20,22’ye Düştü!

25 Temmuz’da Yapı Kredi paylarının bir bölümünü satacağını duyuran Koç Holding, satış işleminin takasının tamamlandığını paylaştı. İşte detaylar;
Koç Holding’in Yapı Kredi’deki Payı Yüzde 20,22’ye Düştü!
HABER GİRİŞ

Koç Holding (KCHOL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Yapı ve Kredi Bankası (YKBNK) paylarının satışı hakkında açıklama yaptı. Şirket, YKBNK payları ile ilgili olarak 1 TL nominal değerli paylar için satış fiyatı 11,75 TL olmak üzere toplam 575.000.000 TL nominal değerli payların satış işleminin takasının 28 Temmuz’da tamamlandığını duyurdu.

Söz konusu işlemle birlikte Koç Holding’in Yapı Kredi sermayesindeki doğrudan payının yüzde 20,22’ye düştüğü belirtildi.

Koç Holding’in Yapı Kredi’deki Payı Yüzde 20,22’ye Düştü!Kaynak: KAP

Koç Finansal Hizmetler A.Ş’nin bankadaki toplam sermaye payının yüzde 61,17’ye gerilediği ifade edildi.

Yapılan açıklamada banka üzerindeki yönetim kontrolünün devam ettiği, Yapı Kredi’nin halka açıklık oranının yüzde 38,83’e yükseldiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Koç Holding’in pay satışı sosyal medya platformlarında gündem haline gelmişti. PhilipCapital Araştırma Müdürü Onurcan Bal, satış işleminin duyurulmasından sonra Yapı Kredi hisselerinde kısa vadeli bir baskı görülebileceğini, fakat orta vadede beklentilerin üzerinde bir etki beklemediklerini söylemişti.

KCHOL günlük yüzde 8,2 artışla 132,3 TL’den, YKBNK, yüzde 4,8 yükselişle 13,82 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.