Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koç Holding Tıp Alanına Odaklandı: Bıçakcılar Radarda!

Tıbbi cihazlar şirketi Bıçakcılar’ı bünyesine katmaya hazırlanan Koç Holding'in sona yaklaştığı öğrenildi. Detaylar haberde...
Koç Holding Tıp Alanına Odaklandı: Bıçakcılar Radarda!
Yorum

Yeni yıla önce Arçelik hamlesiyle ardından Ford ve LG ile sağladığı dev yatırımla hızlı bir giriş yapan Koç Holding’den yeni bir atak geldi. Yaklaşık iki aydır Bıçakcılar Tıbbi Cihazlar şirketini radarına alan Koç Grup, satın alma sürecinde sona yaklaştı.

Koç Topluluğu’nun 2022 yılında kurulan şirketi Koç Yaşa Çok Yaşa Medikal AŞ üzerinde yapılacak satın alma işleminde görüşme ve denetimlerin sonuna gelindiği öğrenildi.

Ekonomim’in holding kaynaklarından edindiği bilgilere göre şirketin satışında resmi açıklama henüz gelmese de imza süreci için olası bir pürüz yaşanmadı.

Bıçakcılar Kuveytlilere Satılmıştı

2011 yılında Kuveytli özel sermaye yatırım fonu Global Capital Management’a (GCM) satılan Bıçakcılar Tıbbi Cihazlar, Türkiye’de tıbbi malzeme alanında en köklü şirketler arasında yer alıyor.

1960’lı yıllarda kurulan şirket, ameliyathane malzemeleri ve tıp alanındaki teknolojilerde üretim gerçekleştiriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) askeri haberleşme ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan savunma sanayisi şirketi olan Aselsan ile ortak gerçekleştirdiği kalp damar cerrahisi alanında da adından söz ettiren şirket olarak biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu