Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding Deprem Bölgesine 200 Milyon TL’den Fazla Yardım Yaptı

Koç Holding deprem bölgesine yapılan yardımlar hakkında açıklamada bulundu. Detaylar geliyor…
Koç Holding Deprem Bölgesine 200 Milyon TL’den Fazla Yardım Yaptı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede pek çok kuruluş yardım faaliyetleri yürütüyor. Koç Holding bugüne kadar deprem bölgesine yapılan yardımlar hakkında açıklamada bulundu. Şirketten yapılan açıklamada, bugüne dek bölgeye gerçekleştirilen yardımların tutarının 200 milyon TL’yi geçtiği belirtildi.

Açıklamada, “Önümüzdeki dönemde barınma, sağlık, eğitim ve depremden etkilenen çocukların desteklenmesi kapsamında gerçekleştireceğimiz projeler için ilave olarak 1,8 milyar TL tahsis ettik.” ifadeleri yer aldı. Şimdiye kadar proje bazlı yardımlar için toplam 2 milyar TL kaynak tahsis edildiği kaydedildi.

Türkiye’nin yaralarını sarmak ve ihtiyaç sahiplerine hızla ulaşmak üzere ilk günden bu yana kapsamlı bir çalışma yürütüldüğü belirtilen açıklamada, “Arama-kurtarma çalışmalarında AFAD ekipleri ile koordineli olarak görev alan eğitimli ve donanımlı 531 çalışma arkadaşımız, 117 vatandaşımızı enkaz altından kurtardı.” ifadelerine yer verildi.

Koç Holding açıklamasında, devletin göstereceği bölgelerde yaklaşık 20 bin kişinin yaşayacağı 5 bin adet konteynerden oluşan, sosyal imkanları da barındıran geçici yaşam alanlarının oluşturulacağı bildirildi.

Açıklamanın sonunda bölgedeki iktisadi hayatın normalleşmesi ve bölgenin canlandırılması için şu ana kadar olduğu gibi tüm imkanların kullanılacağına yer verilirken, “Her zaman olduğu gibi bölgedeki iş ortaklarımızın yanındayız. Bu kapsamda yurt içinde ve yurt dışında iş birliği yaptığımız paydaşlarımızı bölgeye destek vermeye teşvik edeceğiz. ifadeleri kullanıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.