Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding: 420 Çalışanımız ile Deprem Bölgesindeyiz

Koç Holding ve Topluluk Şirketleri'den yapılan açıklamaya göre 420 Koç çalışanı, AFAD ekipleriyle koordineli olarak kurtarma çalışmalarında görev alıyor. Detaylar haberde;
Koç Holding: 420 Çalışanımız ile Deprem Bölgesindeyiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

10 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ülkenin büyük kuruluşlarının deprem bölgesine yardımları aralıksız sürüyor. İlk günden itibaren depremden etkilenen illere yardım için kapsamlı çalışmalar yürüten kuruluşlardan birisi de Koç Holding.

Yapılan açıklamaya göre Koç Holding ve Topluluk Şirketleri, deprem felaketinin yaralarını sarmak ve ihtiyaç sahiplerine hızla ulaşmak üzere depremin meydana geldiği ilk günden bu yana var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

420 Çalışan 84 Vatandaşı Enkaz Altından Çıkardı

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, ilk açıklamasında depremden sonraki 24 saat içinde grup şirketlerinden 236 çalışanın arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere yola çıktığını ve arama kurtarma çalışmalarında aktif olarak görev almaya başladığını söylemişti. Son verilen bilgiler ise bu sayının ilerleyen günlerde arttığını gösteriyor.

Koç Topluluğu’ndan yapılan videolu açıklamada, grup şirketlerinde görev yapan arama kurtarma konusunda eğitimli ve donanımlı toplam 420 Koç çalışanının, AFAD ekipleriyle koordineli olarak büyük deprem felaketinden etkilenen illerde kurtarma çalışmalarında görev aldığı belirtildi.

Koç ekiplerinin bu çalışmalar doğrultusunda 84 vatandaşı enkaz altından kurtardığı ve ekiplerin, sahada görevlerini dayanışma içinde sürdürdüğü bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @kocholding

Bölgeye İhtiyaçların Gönderimi Sürüyor

Bunun yanı sıra Koç Topluluğu şirketleri de Koç Holding Kriz Koordinasyon Merkezi’nde yürütülen kapsamlı çalışma ile sahadaki acil ihtiyaçların tespitini ve teminini sağlamaya devam ediyor.

Öncelikli acil ihtiyaç olarak belirlenen akaryakıt, su ve temel gıda ürünleri, elektrikli ısıtıcı, giysi, battaniye, lamba, ocak, tüp desteği, jeneratör, karavan, piknik sobası, tıbbi yardım ve hijyen malzemelerinin bölgeye gönderimini aralıksız sağlamayı sürdürüyor.

Açıklamanın devamında “Koç Topluluğu olarak afet bölgelerindeki ihtiyaçları yakından takip etmeye ve Topluluk şirketlerimiz ile bu ihtiyaçları karşılamak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile koordinasyon içinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.