Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’den Deprem Bölgesine Akaryakıt ve Yemek Desteği

Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu yaptığı açıklamada deprem bölgesine yapılan yardımlar hakkında bilgiler verdi. Detaylar haberde;
Koç Holding’den Deprem Bölgesine Akaryakıt ve Yemek Desteği
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

10 ilimizi ağır etkileyen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından ülkenin dört bir yanından bölgeye destekler sürüyor. Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu yaptığı açıklamada Koç topluluğu olarak depremden etkilenen illere yardım için kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Çakıroğlu, Koç Topluluğu olarak, faaliyet gösterdikleri birçok alandaki şirketlerle birlikte deprem felaketinin yaralarını sarmak ve ihtiyaç sahiplerine hızla ulaşmak üzere kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

Çakıroğlu yaptığı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ili etkileyen depremlerin derin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

“Koordineli Bir Şekilde Çalışmalarımızı Yürütüyoruz”

Açıklanan bilgilere göre binlerce vatandaşın yaşamını yitirdiğini, binlerce vatandaşın yaralandığını, pek çok binanın hasar görmesine neden olan depremden sağ kurtulan vatandaşların ise maalesef son derece güç yaşam koşulları ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Çakıroğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Yürüttüğümüz kapsamlı çalışmalar bağlamında, şirketlerimizin katılımıyla oluşturduğumuz Kriz koordinasyon merkezimizde, sahadaki acil ihtiyaçların tespit ve teminini sağlıyor, ilk yardım ve kurtarma çalışmalarına katılacak ekiplerimizi bölgeye yönlendirmek üzere hazırlıkları koordine ediyoruz.”

GCM Yatırım Banner

İlk 24 saat içinde grup şirketlerinden 236 çalışanın arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere yola çıktığını ve arama kurtarma çalışmalarında aktif olarak görev almaya başladığını söyleyen Çakıroğlu, çalışma arkadaşlarının an itibarıyla 13 vatandaşı enkaz altından kurtardığını belirtti.

Diğer yandan öncelikli acil ihtiyaç olarak belirlenen elektrikli ısıtıcı, kıyafet, battaniye, lamba, ocak, piknik sobası, tıbbi yardım, karavan ve temel gıda ürünlerinin bölgeye gönderimi için topluluk şirketlerinin önemli sorumluluklar üstlendiğini dile getirdi.

Akaryakıt ve Gıda Yardımı Hakkında Bilgi Verdi

Çakıroğlu, bölgeye akaryakıt ve gıda temini konusunda düzenli bir şekilde çalıştıklarını da söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Dün akşam itibarıyla 4 tanker akaryakıt deprem bölgelerine ulaşmak üzere yola çıktı, bugün itibarıyla 5 tanker daha yola çıkacak şekilde planlama yapıldı. Gaziantep’e ulaşacak bir yemek tırı hazırlandı, her 3 saatte bir 1.000 kişilik yemek çıkarabilme kapasitesi bulunuyor.”

Çakıroğlu, afet bölgelerindeki ihtiyaçları yakından takip ettiklerini ve topluluk şirketleri ile birlikte bu ihtiyaçları karşılamak üzere var güçleriyle çalıştıklarının altını çizdi.

Sürecin başından itibaren, Kriz Koordinasyon Merkezi ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile irtibat halinde, depremden zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarda yer alan tüm çalışma arkadaşlarına verdikleri destek için teşekkürlerini iletti.

Açıklamasının son kısmında, depremde yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileyen Çakıroğlu “Bu zor günleri de hep birlikte dayanışma ile atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.