Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KLNMA Yüzde 120 Bedelli Sermaye Artırımı Sürecini Tamamladı

Kalkınma Bankası, son dönemde yatırımcıların merakla takip ettiği yüzde 120 bedelli sermaye artırımı sürecinin başarıyla tamamlandığını KAP'ta açıkladı. Detaylar haberde;
KLNMA Yüzde 120 Bedelli Sermaye Artırımı Sürecini Tamamladı
HABER GİRİŞ

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. (KLNMA), 8 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir bildirimde bulundu. Yapılan bildirimde, kullanılmayan rüçhan hakkı tutarıyla ilgili detaylar paylaşıldı.

Banka, 16 Ocak 2024 tarihinde aldığı yönetim kurulu kararına işaret etti. Bu çerçevede 2 milyar 500 milyon lira olan çıkarılmış sermayesini 10 milyar lira kayıtlı sermaye tavanı içerisinde tutarak bedelli sermaye artışı yapacak.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası bugün KAP üzerinden Sermaye tavanının yüzde 120 karşılığı olan 3 milyar lira bedelli olarak 5 milyar 500 milyon liraya artırılma planı hakkında detayları verdi.

Bedelli sermaye artırımı sürecinde 22 Mart 2024 tarihinde başlayan ve 15 gün süren yeni pay alma haklarının kullanımının 5 Nisan 2024 tarihinde sona ererek tamamlandığının altı çizildi.

Yeni pay alma haklarının kullanılmasının ardından, kullanılmayan payların toplam nominal değerinin ise 92.269,225 lira olarak belirlendiği kaydedildi. Bu süreç, bankanın sermaye yapısında önemli bir değişikliği temsil ediyor ve yatırımcılar için önemli bir bilgi niteliği taşıyor.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Kalkınma Bankası Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada KLNMA koduyla işlem gören banka hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 191,25 oranında kazanç sağladı.

Aylık yükselişi yüzde 5,73 olarak kaydedilen hisse, haftalık bazda ise yüzde 9,55 oranında değer kazandı.

KLNMA payları TSİ 10.00 itibarıyla bugünkü açılışını yüzde 6,57 artışla 16,87 lira seviyesinden yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın