Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiyosaki: Küresel Felaket Olursa Bitcoin, Altın ve Silah Tutulmalı

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, küresel bir felaket senaryosunda yapılması gerekenleri söyledi.
Kiyosaki: Küresel Felaket Olursa Bitcoin, Altın ve Silah Tutulmalı
HABER GİRİŞ

Dünya genelindeki belirsizlik ortamının ortasında, tanınmış bir yatırımcı insanların altın, gümüş ve Bitcoin depolaması gerektiğini düşünüyor. Tanınmış finans kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, küresel piyasalardaki son duruma dair düşüncelerini paylaştı.

Dünya Savaşı’ndan bu yana dünyanın en kötü mali kriziyle karşı karşıya olduğunu belirten Kiyosaki, bunun tekrar yaşanabileceğini ima ederek, altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermi tasarrufu yapılmasını tavsiye etti.

Küresel felaket yıllardır yaklaştığını kaydeden yazar, “Çaresiz liderler umutsuz şeyler yapacaktır. Dünya Savaşı mı geliyor? Tanrı bize merhamet etsin. altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermilerden tasarruf edin.” diye konuştu.

Liderler Davos’ta Buluşuyor

Bu hafta endüstri, siyaset ve sivil toplumdan yaklaşık 2.500 dünya liderinin Davos’taki etkinliğe katılması planlanıyor.

Ukrayna’daki çatışmaya ek olarak, pandemiden kurtulma, iklim değişikliğinin ele alınması, işin geleceği, paydaş kapitalizminin ilerlemesi ve yeni teknolojiden en iyi şekilde yararlanılması Davos’ta tartışılacak konular arasında yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Engellenen tedarik zincirlerinin bir sonucu olarak enflasyon, ABD ve küresel ekonomi için bir endişe kaynağı haline geldi. Kiyosaki geçen hafta Bitcoin’de uzun vadede yükselişin sürebileceğini ancak öncesinde 20.000, 14.000, 11.000 ve hatta 9.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin etmişti.

Kiyosaki’ye göre, hem Federal Rezerv hem de Hazine Bakanlığı yozlaşmış kurumla ve dürüstlüklerini, bütünlüklerini ve ahlaki pusulalarını yeniden kurabilmeleri için önce kendi kendilerini yok etmeleri gerekiyor.

Bitcoin geçen yıl Kasım ayında 69.000 dolar ile tarihi zirvesine dokunduktan sonra, 26.000 dolara kadar geriledi. Dijital varlık yazım itibarıyla 30.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.