Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiyosaki, Charlie Munger’in Bitcoin’i Yasaklama Çağrısına Yanıt Verdi

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, milyarder Charlie Munger’in Bitcoin ile ilgili sözlerine yanıt verdi.
Kiyosaki, Charlie Munger’in Bitcoin’i Yasaklama Çağrısına Yanıt Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ünlü yatırımcı ve en çok satan kişisel finans kitabı Zengin Baba , Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki , Amerikalı milyarder Charlie Munger’in Bitcoin gibi kripto para birimlerinin yasaklanması çağrısının ardından görüşlerini paylaştı.

Kiyosaki, Munger’in hala hisse senetleri ve geleneksel finans sistemlerini savunabilirken, genç neslin muhasebe sistemlerinin tartışmalı güvenliği nedeniyle kripto para birimlerini benimsediğine dikkat çekti.

Munger’in kripto para birimlerine yönelik karamsarlığının, FED ile Wall Street arasındaki uyumla bağlantılı olabileceğini belirten Kiyosaki, kripto para birimlerinin fiyat hareketine değil, altında yatan teknolojiye odaklanılması gerektiğini belirtti.

Kiyosaki’nin yorumları, Warren Buffet’in dew ortağı olan Munger’in, dijital varlıkların yasa dışı bırakılmasına karşı çıkanların “aptal” olduğunu öne sürerek Bitcoin’i eleştirmesinin ardından geldi. Munger herhangi birinin kriptoya yatırım yapmasını saçmalık olarak tanımlamıştı.

Munger’in Bitcoin’e yönelik eleştirilerinin bir kısmı, varlığın suç faaliyetlerinde kullanılma potansiyelidir. Ona göre kripto para birimleri dolandırıcılar için çekici araçlar.

GCM Yatırım Banner

Kiyosaki ise varlık fiyatlarındaki dalgalanmaya rağmenBitcoin konusunda yükseliş beklentisini koruyor. Bitcoin’de yükseliş beklentisini dile getiren Kiyosaki, piyasaları kasvetli bir gelecek konusunda uyardı. Bununla birlikte, Bitcoin birikiminin devam etmesini savunuyor ve bir noktada BTC sahiplerinin daha zengin olacağını düşünüyor.

Kiyosaki, ABD dolarının düşük performansı nedeniyle Bitcoin’in 2025 yılına kadar 500.000 dolardan işlem görebileceğini tahmin ediyor. Girişimci, Bitcoin’in yanı sıra altın ve gümüş gibi değerli metallere yatırım yapılmasını da öneriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.