Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiyosaki Bitcoin’i Savunurken ABD’li Kurumları Yalancılıkla Suçladı

Ünlü yazar Robert Kiyosaki, Bitcoin’in son bir yıldaki artışına atıfta bulunarak, ABD’li kurumları eleştirdi. Detaylar geliyor…
Kiyosaki Bitcoin’i Savunurken ABD’li Kurumları Yalancılıkla Suçladı
HABER GİRİŞ

Kişisel finans kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’e güvendiğini belirten açıklamalar yapmaya devam ediyor. Ünlü yazar, kripto para biriminin son bir yılda yüzde 100’ün üzerinde yükseldiğine atıfta bulundu ve bu sürecin devam edeceğini savundu.

Kiyosaki’nin Bitcoin’e yatırım yapma kararı, politikaları gelecekte ekonomik istikrarsızlığa yol açabilecek “yalancılar” olarak gördüğü FED, Hazine Bakanlığı ve Biden yönetimine olan güvensizliğine dayanıyor. Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapmanın enflasyona karşı korunmanın ve kişinin servetini korumanın bir yolu olduğuna inanıyor .

Kiyosaki paylaşımında, “Bitcoin bir yılda yüzde 100’ün üzerinde arttı. Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek mi? Bahse girerim. Daha çok altın ve gümüş alıyorum. Neden daha fazla Altın, Gümüş, BTC satın alıyorum? Çünkü FED, Hazine ve Biden yalancı.” ifadelerini kullandı.

Yazarın Bitcoin hakkındaki açıklamaları, finans camiasında büyük yankı uyandırıyor. Bazı uzmanlar Bitcoin’in sağlam bir yatırım olduğuna inanırken, diğerleri onun önemli riskler taşıyan oldukça değişken bir varlık olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

Bitcoin, 2023 yılına etkili bir yükselişle başladı ve yüzde 80’den fazla artış kaydetti. Dijital varlık 31.000 dolara kadar yükselmişti. BTC yazım itibarıyla 586 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 30.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Tüm zamanların en yüksek seviyesi, Kasım 2021’de 69.000 dolar ile görülmüştü. Devamında gelen yüksek enflasyon ve sıkılaştırma odaklı para politikası, kripto paralarda büyük bir düşüşü beraberinde getirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.