Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kiyosaki Bitcoin Toplarken Altcoinler için Uyardı

Kişisel finans kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in geleceği için heyecan duyduğunu söyledi.
Kiyosaki Bitcoin Toplarken Altcoinler için Uyardı
Yorum

Finans dünyasında öne çıkan kitaplardan Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’e yönelik olumlu açıklamaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Kiyosaki mevcut piyasa fiyatlarından daha fazla BTC aldığını söyledi.

Görüşlerini sosyal medya hesabından paylaşan Kiyosaki, “Bitcoin için çok heyecanlıyım. Neden? Çünkü Bitcoin, altın, gümüş ve petrol gibi bir emtia olarak sınıflandırılıyor. Çoğu kripto varlık menkul kıymet olarak sınıflandırılır ve SEC düzenlemeleri çoğunu ezecektir. Daha fazla BTC alıyorum.” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında SEC tarafından yapılacak düzenlemelerde, altcoinlerin büyük bölümünün yok olacağını söylemesi dikkat çekiyor. Haziran 2022’de, kripto para birimi düzenlemesine ilişkin iki partili bir yasa tasarısı sunuldu. Önerilen mevzuatın birincil amacı, birçok farklı kripto para birimi türü için düzenlemeler oluşturmaktı.

Tedbir, alternatif kripto para birimlerini SEC’in kapsamına sokan bir sınıflandırma içeriyor. Öte yandan, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Bitcoin’in emtia kategorisindeki durumunu izlemekten sorumlu olacak.

Uzun süredir Bitcoin destekçisi olan Kiyosaki, geçen ay Federal Rezerv, Hazine ve Wall Street trilyonlarca dolar basmaya geçtiğinde altın, gümüş ve BTC sahiplerinin zenginleşeceğini tahmin etmişti.

En büyük kaybedenlerin sahte para biriktirenler olacağını savunmuştu. FTX’in çöküşünün ardından da tahminde bulunan Kiyosaki, BTC’nin 10.000 dolara düşeceğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%