Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiyosaki Bitcoin Toplarken Altcoinler için Uyardı

Kişisel finans kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in geleceği için heyecan duyduğunu söyledi.
Kiyosaki Bitcoin Toplarken Altcoinler için Uyardı
HABER GİRİŞ

Finans dünyasında öne çıkan kitaplardan Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’e yönelik olumlu açıklamaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Kiyosaki mevcut piyasa fiyatlarından daha fazla BTC aldığını söyledi.

Görüşlerini sosyal medya hesabından paylaşan Kiyosaki, “Bitcoin için çok heyecanlıyım. Neden? Çünkü Bitcoin, altın, gümüş ve petrol gibi bir emtia olarak sınıflandırılıyor. Çoğu kripto varlık menkul kıymet olarak sınıflandırılır ve SEC düzenlemeleri çoğunu ezecektir. Daha fazla BTC alıyorum.” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında SEC tarafından yapılacak düzenlemelerde, altcoinlerin büyük bölümünün yok olacağını söylemesi dikkat çekiyor. Haziran 2022’de, kripto para birimi düzenlemesine ilişkin iki partili bir yasa tasarısı sunuldu. Önerilen mevzuatın birincil amacı, birçok farklı kripto para birimi türü için düzenlemeler oluşturmaktı.

Tedbir, alternatif kripto para birimlerini SEC’in kapsamına sokan bir sınıflandırma içeriyor. Öte yandan, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Bitcoin’in emtia kategorisindeki durumunu izlemekten sorumlu olacak.

Uzun süredir Bitcoin destekçisi olan Kiyosaki, geçen ay Federal Rezerv, Hazine ve Wall Street trilyonlarca dolar basmaya geçtiğinde altın, gümüş ve BTC sahiplerinin zenginleşeceğini tahmin etmişti.

GCM Yatırım Banner

En büyük kaybedenlerin sahte para biriktirenler olacağını savunmuştu. FTX’in çöküşünün ardından da tahminde bulunan Kiyosaki, BTC’nin 10.000 dolara düşeceğini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın