Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiyosaki Küresel Ekonomik Çöküşü Tetikleyecek Faktörleri Sıraladı

Ünlü yazar Robert Kiyosaki, küresel çöküş söylemlerine bir yenisini daha ekledi. Buna neden olabilecek etkenleri sıraladı.
Kiyosaki Küresel Ekonomik Çöküşü Tetikleyecek Faktörleri Sıraladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki küresel piyasalar için karanlık tahminlerini sürdürüyor. Kiyosaki bu sefer gelecekte ekonomik bir çöküşe yol açabilecek faktörleri sıraladı. Kiyosaki, konuk Amerikalı yazar ve avukat Jim Rickards ile birlikte, iyi yönetilmezse ekonomiyi batırabilecek üç ana faktörü araştırdı .

Özellikle yükselen enflasyon ve faiz oranlarına dikkat çeken Kiyosaki, ekonominin dünya tarihindeki en büyük balon içinde olduğunu iddia ederek tarihi bir çöküşün yolda olduğu uyarısında bulunarak kasvetli bir görünüm yayınladı.

Tedarik Zincirindeki Bozukluklar

Listenin başında, Kiyosaki’nin zirve noktasına gelmekte olduğunu belirttiği bozuk tedarik zinciri sistemi vardı. Rickards’a göre tedarik zinciri, içerdiği yüksek düzeyde karmaşıklık nedeniyle yönlendirilemeyen ekonominin temeli konumunda.

“Tedarik zinciri ekonominin bir parçası değil. Tedarik zinciri ekonomidir.” ifadelerini kullanan Rickards, geniş kapsamlı çok fazla parça olduğunu belirtti.

Yüksek Enflasyon

Kiyosaki ve Rickards tedarik zincirinin yükselen enflasyon ile bağlantılı olduğuna dikkat çekti. Uzman isimler tedarik zincirinin yükselen enflasyon ile bağlantılı olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

İki yazar, mevcut enflasyonun bir depresyona dönüşmesi ve olası bir likidite krizine katkıda bulunması durumunda ekonomik durumun daha da kötüleşebileceğini düşünüyor.

Çöküşten Hangi Varlıklar Sağ Çıkacak?

Kiyosaki, altın ve gümüş gibi değerli metallerin kazadan sağ çıkma ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekerek birikimini savundu. Özellikle Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin geleceği konusunda yükseliş beklentisini sürdürüyor.

İki isim son olarak siyasi istikrarsızlığı, tedarik zincirini bozması muhtemel ekonomiye yönelik önemli bir tehdit olarak tanımladı. Rickards, ABD ve Çin’in geleceği belirleyecek küresel ekonomiyi kontrol etme mücadelesine atıfta bulundu.

Kiyosaki, borsa , sahte nakit ve tahvillerin riskli olduğuna dikkat çekerek, ekonomik çöküş belirtilerinin zaten görünür olduğunu ileri sürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın