Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kirişci: Çiftçiye 4,5 Milyar Liralık Destekte Bulunulacak

Dün Resmi Gazete ilanıyla duyurulan karar hakkında açıklama yapan Bakan Kirişci, çiftçilere verilecek desteğin 4,5 milyar lira olacağını paylaştı.
Kirişci: Çiftçiye 4,5 Milyar Liralık Destekte Bulunulacak
Yorum

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle tarımsal sulamada çiftçiye ödeme desteği kararının alınmasıyla birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yaptığı duyurunun ardında bir açıklama da Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’den geldi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarını paylaşan Bakan Kirişci, bu yıl yüzde 80 oranında zam yapılan tarımsal amaçlı su kullanım bedellerinin yüzde 50’sinin devlet tarafından karşılanacağı uygulamadan çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı üreticilerin faydalanabileceğini aktardı.

Yarı yarıya ödenecek su kullanım bedelleri için bütçeden 4,5 milyar liralık destek verileceği bilgisini paylaştı. Bakan, “Eli öpülesi çiftçimize yaklaşık 4,5 milyar lira destekte bulunmuş olacağız” diye ifadede bulunarak şu paylaşımı yaptı:

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Çiftçi Destek Paylaşımı
Kaynak: Twitter

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, çiftçilerin desteklenmeye devam edeceği mesajını vererek, “Alın ve akıl terini üretimle buluşturan, toprağımıza bereket katan çiftçilerimizin her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye açıklamada bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu