Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu’ndan Süleyman Soylu’ya İlginç Tazminat Davası

Ana muhalefet ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki gerginlik bitmiyor. CHP kanadı, Soylu’ya tazminat davası açtığını duyurdu. İşte detaylar;
Kılıçdaroğlu’ndan Süleyman Soylu’ya İlginç Tazminat Davası
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki gerginlik her geçen gün daha da artıyor. Geçtiğimiz günlerde Süleyman Soylu, CHP’yi vizyon üretmemek ve millete güvenmemekle suçlayarak “Kılıçdaroğlu elin adamına diz çökmekle meşgul, iki yüzlü değil beş yüzlü bir Kılıçdaroğlu ile karşı karşıyayız.” ifadelerini kullanmıştı.

Gündemdeki diğer bir gelişme ise ana muhalefet partisinin iktidarı hedef aldığı uyuşturucu iddialarıydı. Kılıçdaroğlu, devleti uyuşturucu ile ilişkilendirmişti ve “Saray’ın düzeni bu salgını besliyor. Breaking Bad Süleyman çocukların zehirlenmesine göz yummuştur.” demişti. Soylu için istifa çağrıları gelmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Kaynak: Twitter

Süleyman Soylu, gelişmelerin ardından Kılıçdaroğlu’nun onursuz olduğunu, onun Türkiye’de terör bitiyor diye üzülen ve 15 Temmuz’a tiyatro diyen biri olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

3 Kuruşluk Tazminat Davası

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Süleyman Soylu’nun “Onursuz” hakaretinin hesabını vereceğini söyledi. Çelik, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Soylu’ya biçilen değer ve verilen talimat gereğince, Soylu aleyhine 5 kuruşluk manevi tazminat davası açtık.” ifadelerini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Kaynak: Twitter

Tazminat davasının yanında hakaret suçu yönünden suç duyurusunda bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.