Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soylu: CHP’nin Vizyonu Üretmemek ve Millete Güvenmemek

Süleyman Soylu bugünkü açıklamasında enerjinin yüzde 90 yerli ve milli seviyeye çıkarılması gerektiğine dikkat çekti. Detaylar haberin içerisinde;
Soylu: CHP’nin Vizyonu Üretmemek ve Millete Güvenmemek
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet ve Kalkınma (AK) Parti Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı Eğitim Programı’na katılarak açıklamalarda bulundu. Soylu, işsizliği yüzde 5’lik hatta yüzde 1’lik seviyeye getirmenin Türkiye Yüzyılı anlayışının temeli olduğunu savundu.

Türkiye Yüzyılı ile atılacak adımlarla sanayi ve tarımda yeni hedeflere ulaşılacağını belirtti. Yapılacak çok işin olduğuna işaret eden Soylu, enerjinin yüzde 90 yerli ve milli seviyesine çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da atıfta bulunan Soylu, “Biz kendi dinamiklerimizle, gücümüzle adım adarken Kılıçdaroğlu da elin adamına diz çökmekle meşgul. …Kendi devletine, milletine bu kadar düşman. İki yüzlü değil beş yüzlü bir Kılıçdaroğlu ile karşı karşıyayız.” dedi.

Türkiye Avrupa’ya Yeniden Borç İsteme Heyeti Gönderecek

Soylu açıklamalarında Kılıçdaroğlu’nun İngiltere’den attığı videoya değinerek, “Çekip size ‘para buldum’ diyor ya işte o video Türkiye’nin geleceğini bunlara teslim edersek, meydanı boş bırakırsak ne olacağının provasıdır.” diyerek dikkat çekti.

CHP’nin iktidar olması durumunda yeniden Türkiye’nin Avrupa’ya borç isteme heyeti göndereceğini iddia ederek, Uluslararası Para Fonu’nu (IMF) başa bela edip ve ülkenin faiz lobilerine gireceğini öne sürdü.

GCM Yatırım Banner

Bunlara ek olarak üretim tesislerinin de kapanacağını kaydeden Soylu, “Helikopter yapan, İHA yapan, otomobil yapan evlatlarımızın önünü kesecekler. Tesislerimizin kapısına kilit vuracaklar. Çünkü CHP’nin vizyonu üretmemek, bu millete güvenmemektir.” diyerek ekledi.

Çocuklar Geleceğe Güçlü Bireyler Olarak Yetiştirilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılının altyapısını yaptığını ifade ederek, 2023’ün devrimleri taçlandıracak bir yıl olacağını vurguladı. Cumhuriyetin yeni yüzyılında Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti’nin seçim ittifakı olan Cumhur İttifakı’nın güçlü bir yolculuğa başlayacağına dikkat çekti.

Soylu konuşmasında çok çalışılması, mücadele edilmesi ve gelecek nesillere geçmişte yaşanan sıkıntıların yaşatılmaması gerektiğinin altını çizdi. Birlik ve beraberlik ile çocukların okutulması gerektiğini dile getirdi. Ayrıca çocukların gelecekte çok daha güçlü bireyler  olarak yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.