Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Şartlı Destek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemde yer alan başörtüsü konusu ile ilgili açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın ifadelerine cevap gecikmedi.
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Şartlı Destek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki başörtüsü konusuna yönelik karşılık atışmalı diyalog devam ediyor. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın en son açıklamalarına cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde başörtüsüne yönelik açıklamaları dikkat çekti. Başkan, sosyal medya hesabından başörtüsü ile ilgili kanun teklifi vereceklerini belirterek geçmişte bu konuda yanlışlarının olduğunu ve helalleşmek istediklerini belirtti.

“Kadınların Giyim Kuşamını Siyasetin Tekelinden Çıkaracağız”

Kılıçdaroğlu, bu meseleyi toplum olarak geride bırakmanın zamanının geldiğini belirtti. Konuyu devlet ciddiyeti ile çözmenin ve siyasetçilerin iki dudağı arasından çıkarmanın gerektiğini aktardı. Evrenseller hukuk ilkeleri ile uyum içerisinde bir kanuni çerçeve oluşturduklarına vurgu yaparak kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkaracaklarını duyurdu.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarının ardından Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, sosyal medya hesabından bir duyuruda bulundu. Çelik, Çarşamba günü herkesi ekran başına beklediklerini, Erdoğan’ın açıklamalarının hak ve özgürlükler mücadelesinin tarihine atılmış çok güçlü bir imza olacağını aktardı.

Bu gelişmelerin arından açıklama yapan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü konusuyla ilgili açıklamalarına şu cevabı verdi:

GCM Yatırım Banner

“Bizim ömrümüzü verdiğimiz mücadele ile ilgili güya günah çıkartıyor. Gerçi dün akşam açıkladıkları başörtüsü teklifi ile Meclis’e sundukları arasında dağlar kadar fark var. O zaman biz daha öte bir teklif sunalım. Eğer dürüstsen şayet bu zat başörtüsü meselesini çıkartmak istiyorsa gelin çözümü yasa değil anayasaya düzeninde sağlayalım.”

“Yasakçı Zihniyete Rağmen Özgürlükler Getirmeye Çalışıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ifadelerine Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu cevabı verdi.

“Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız.”

Kemal Kılıçdaroğlu “Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın