Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu Van’da Ekonomi Vaatlerini Sıraladı!

İmamoğlu ile birlikte Van’da düzenlediği mitingde ekonomi vaatlerini açıklayan Kılıçdaroğlu, toplumun her kesimi için eşitlik ve adalet sözü verdi.
Kılıçdaroğlu Van’da Ekonomi Vaatlerini Sıraladı!
HABER GİRİŞ

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Van’da miting düzenledi. Doğu bölgesindeki belediyelere atanan kayyumları tasvip etmediğini ve halkın iradesine saygı göstereceğini paylaşan Kılıçdaroğlu, yoksulluk sorununa yoğunlaştı.

Ülkede yatağa aç giren çocukların olduğunu söyleyen CHP lideri, “Annelere sesleniyorum, çocuklarınızı okullara gönderirken beslenme çantası düşünmeyeceksiniz” dedi.

Van’ın bölgenin kilit taşlarından biri olduğunu belirterek, şehrin ticaret alanı olarak öne çıkması gerektiğini savundu.

Van’ın özel ekonomi bölgesine dönüştürüleceği sözünü vererek, “Dünyanın her tarafından insanlar Van’a gelmeli, sadece İranlılar değil. Bu yapılacak göreceksiniz, bütün bu ovalar bereketli ovalara dönüşecek. Bu bölge özel ekonomi bölgesi olarak ilan edilecek. Hepsini yapacağız. Onlar beşli çetelere hizmet ettiler, ben size hizmet edeceğim” dedi.

“Halktan Birisi Olarak Yaşamaya Devam Edeceğim”

Cumhurbaşkanı olduğunda yazlık, kışlık saraylarda yaşamayacağı sözünü veren Kılıçdaroğlu, “Halktan birisi olarak yaşamaya devam edeceğim. Diyorlar ki ‘Çalıyorlar ama iş yapıyorlar’ Allah Allah, yaptığı iş nasıl çaldığını gösteriyor. Biz asla ve asla çaldırmayacağız” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

“Kul hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz” diyerek, yolsuzlukla mücadele edeceği mesajını bir kere daha verdi.

“Tüm Taşeronlar Kadroya Alınacak, 100 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak”

Toplumda her kesimin hakkının savunulacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, liyakat ve fırsat eşitliğinin sağlanması için mülakatın kaldırılacağı vaadini yineledi.

CHP lideri, “Taşeron işçilerin tamamını kadroya alacağız. 100 bin öğretmen atayacağız. Sözlü sınavı kaldıracağım, kim kazandıysa atamasını yapacağız. Devlette liyakat ve adalet olmazsa olmaz” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın