Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: Çiftçiye Kırmızı Mazot Gelecek, Suriyeliler Gidecek

19 gün sonra Türkiye’nin kaderinin değişeceği çıkışını yaparak seçim ajandasını paylaşan Kılıçdaroğlu, Eskişehir’de halka seslendi.
Kılıçdaroğlu: Çiftçiye Kırmızı Mazot Gelecek, Suriyeliler Gidecek
HABER GİRİŞ

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir’de düzenlediği mitingde konuştu. “Umutsuzluğu bu topraklarda bitireceğiz” diyerek seçim vaatlerini sıralayan CHP lideri, bir aydan kısa süre sonra Türkiye’nin kaderinin değişeceğini söyledi.

Sadece 44 bini aşkın gencin Eskişehir’de ilk kez sandığa gideceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin kaderini değiştirecek olanlar sizlersiniz. Demokrasiyi getirecek olanlar sizlersiniz. Otoriter bir yönetimi demokratik yöntemlerle değiştirin. Dünya siyaset tarihi bunu yazacak. Mustafa Kemal’in ideallerine inanan herkesin demokrasiden, insan haklarından yana oy kullanmasını istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı olduğunda Türkiye’nin özlediği demokratik ortamın oluşacağı sözünü vererek, “Beni rahatlıkla eleştireceksiniz. Biz birinci turda bu işi bitirmek zorundayız. Onun için ‘birleşe birleşe kazanacağız’. Türkiye’de yeni bir tarih yazacağız. Buna inanmanızı isterim” diye konuştu.

“Çiftçiye Kırmızı Mazot Vereceğiz”

Yüksek gıda enflasyonun kronikleşen durumuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Soğan lüks olmaya başladı. Saman sorunu var mıydı, şimdi dışarıdan geliyor. Canlı hayvanı, eti, buğdayı, arpayı, yulafı dışarıdan getiriyorsun. Bizim çiftçi nasıl geçinecek? Bir devlet kendi çiftçisiyle rekabet etmez. Biz kendimiz üretmeliyiz. Çiftçiye kırmızı mazot vereceğiz” dedi.

Konut kira sorununa da değinerek, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) kuruluş amacının kira sorununu çözmek ve vatandaş için ucuz ev inşa etmek olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:

GCM Yatırım Banner

“22 yıldır iktidardalar ve kira sorununu çözemediler. Şimdi insanlar kiraları ödeyemediği için dava açılmaya başladı. Milyonlarca dava devam ediyor. Ev sorununu neden çözemediler? Birinci yolu, yabancıya ev satmayacaksın. TOKİ, lüks konutlar yapmayacak, kıyak geçmeyecek; toplu konut yapacak ve insanların hizmetine sunacak. Asıl işlevine döndüreceğiz tıpkı Kızılay gibi. Kızılay çadır, kan satmayacak.”

“Al Sığınmacıları Saraya Yerleştir”

Mülteci sorununun çözümü için Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesin gerektiğini yineleyen CHP lideri, “3,6 milyon Suriyelinin ne işi var Neden kendi ülkelerine göndermediniz? Yeri gelince şikayet ediyorsunuz, yeri gelince oyumuzu onlara vereceğiz diyorsun. Al sığınmacıları saraya yerleştir” diye çıkış yaptı.

Suriyelilerin 2 yıl içerisinde ülkeden gönderileceği sözünü vererek, “Bizim çocuklarımız iş bulamıyor, onlar asgari ücretin yarısıyla çalışıyor. Onların emekleri de sömürülüyor. Suriyeli kardeşlerimizi en geç 2 yıl içinde kendi ülkelerine, ırkçılık yapmadan göndereceğiz. Onların yollarını, okullarını, kreşlerini yapacağız” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın