Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: İstanbul Nüfusu 2,5 Milyon Azalacak

Seçim mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, ekonomi gündeminde yer alan seçim vaatlerini sıraladı. İstanbul’daki nüfus sorununa getirilecek çözümden bahsetti.
Kılıçdaroğlu: İstanbul Nüfusu 2,5 Milyon Azalacak
HABER GİRİŞ

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de düzenlediği mitingde konuştu. Gündemine nüfus ve ekonomi başlıklarını alan Kılıçdaroğlu, Van mitinginde bölgeye verdiği özel ekonomi bölgesi sözünü Mersin için de verdi.

Türkiye’nin üretim merkezini Akdeniz havzası olarak planladıklarını ve İstanbul’un boşaltılacağını açıklayarak şöyle ifade kullandı:

“Burada 850 bin yeni istihdam alanı yaratacağız. İstanbul’un nüfusu 5 yılda 2,5 milyon azalacak. Bu bölgeyle özel yasa çıkacak. Akdeniz havzası Türkiye’nin ürettiği en güçlü merkez haline gelecek. Maden, metal rafinerisi de olacak.”

Özellikle Hatay, Osmaniye ve Adana olmak üzere depremin etkilediği illerden Mersin’e geçiş yapan depremzedelerin şehirdeki çoğunluğuna değinen CHP lideri, “Depremzedeleri en çok kucaklayan il. 350 bin depremzedeyi kucakladınız. Sadece ben değil tüm Türkiye ve dünyaya dayanışma mesajı verdiniz” diye seslendi.

Depremzedelere verdiği ücretsiz ev vaadini yineleyerek, “Ben bütün depremzedelere söz verdim. Evlerini iş yerlerini yapacağım ve 5 kuruş almadan onların evlerini dükkanlarını yapacağım. Anayasa diyor ki idarenin kusurunda olan bu kaybı idare karşılayacak. 20 yıl borçlanma olmayacak. Aslında Anayasa bunu diyor” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Paralar Nerelere Harcanır Hayatım Bunlarla Geçti”

Daha önce dile getirdiği gibi bugünkü konuşmasında da Cumhurbaşkanı olduğunda sarayda kalmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Benim öyle saraylarda gözüm yok. Ben sizler gibi yaşamaya alışkınım. Saraylar bize göre değil. Cumhurbaşkanı seçildiğimde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya’sına çıkacağım” diye konuştu.

Emeklilere Kurban Bayramı’nda verilecek ikramiyesinin 15 bin lira olacağı sözünü de vererek, “Bay Kemal 27,5 yıl devlette çalıştı. Bütçe nasıl yapılır, paralar nerelere harcanır hayatım bunlarla geçti” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.