Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu Borsa Depremi için SPK’yı Hedef Aldı

Yatırımcıların borsada mağdur edileceği uyarısını geçen yıldan bugüne tekrar eden Kılıçdaroğlu, son deprem için SPK’yı hedef göstererek düzenleme için tarih verdi.
Kılıçdaroğlu Borsa Depremi için SPK’yı Hedef Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da geçen hafta Perşembe günü başlayan ve bu hafta da devamı gelen sert düşüşler, ana muhalefet partisinin gündem maddesi oldu. Geçen yıl boyunca yıldızı parlayan borsanın tepe takla olmasının ardında yatan temel neden merak konusu olurken, muhalif cephe spekülatif hareketlere odaklandı.

Daha önce de yatırımcıları borsa konusunda uyaran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı çıkışta Sermaye Piyasası Kurulu’nu (SPK) hedef aldı.

Borsada yaşanan sert düşüşlerin özellikle küçük yatırımcı için risk teşkil ettiği görüşünü tekrar dile getirerek, yeni haftaya kadar borsada yaşanan depremin durmasını istedi.

Twitter üzerinden açıklama yapan CHP lideri, küçük yatırımcının SPK tarafından korunacağını belirterek şöyle ifadede bulundu:

Kılıçdaroğlu Borsa Twitter
Kaynak: Twitter

Kılıçdaroğlu Yatırımcıları Uyarmıştı

Geçen yıl borsadaki çıkışlar yatırımcıları cezbetmiş, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de yatırım için borsayı işaret etmişti.

GCM Yatırım Banner

Ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu,18 Kasım 2022 tarihinde sosyal medyadan yaptığı paylaşımda yatırımcılara seslenerek şöyle konuşmuştu:

“Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın