Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KESK: Hükümetin Zam Teklifini Kabul Etmiyoruz

KESK Başkanı Şükran Kablan Yeşil, hükümetin bugünkü zam teklifinin kabul edilebilir olmadığını söyledi. Detaylar haberde...
KESK: Hükümetin Zam Teklifini Kabul Etmiyoruz
Son Güncelleme: 
Yorum

Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yönelik zam görüşmeleri devam ederken bugün 3.toplantı gerçekleşti. 2. teklifini açıklayan hükümetin zam kararına Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’ndan (KESK) tepki geldi.

Hükümetin zam teklifine yönelik konuşan KESK Başkanı Şükran Kablan Yeşil, bununun hedeflenen enflasyon oranlarının dahi çok çok gerisinde ve altında olduğunu söyledi.

Bugün sunulan teklif ile ilk teklif ile arasında sadece yüzde 1’lik fark olduğunu dile getirdi.

Kablan,“Bugün bu masa bir kez daha iflas etmiştir. Çünkü önümüze getirilen teklif, hedeflenen enflasyon oranlarının dahi çok çok gerisinde ve altında kalmıştır. Merkez Bankasının 2024 yılı için açıklamış olduğu hedeflenen enflasyon oranlarına yaklaşmayan bu teklifi kabul etmemizi nasıl bekliyor bu hükümet, biz buradan bir kez daha soruyoruz.” dedi.

Bu teklifin KESK tarafından kabul edilebilir olmadığını belirterek, gerçek anlamda bir teklifle masaya gelinmesini beklediklerini dile getirdi.

Kamu çalışanlarının ve emeklilerinin, bütün kayıplarını giderecek teklif dışında bir teklifi kabul etmelerini söyledi.

Kamuda örgütlü olan bütün kamu emekçilerine seslenen KESK Başkanı Kablan, “Gün, bize dayatılan bu sefalet, yoksulluk ücretlerine, demokratik olmayan çalışma yaşamına karşı birlikte omuz omuza mücadele etme ve bunu birlikte değiştirme günüdür.” diyerek konuştu.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu