Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KESK: Hükümetin Zam Teklifini Kabul Etmiyoruz

KESK Başkanı Şükran Kablan Yeşil, hükümetin bugünkü zam teklifinin kabul edilebilir olmadığını söyledi. Detaylar haberde...
KESK: Hükümetin Zam Teklifini Kabul Etmiyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yönelik zam görüşmeleri devam ederken bugün 3.toplantı gerçekleşti. 2. teklifini açıklayan hükümetin zam kararına Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’ndan (KESK) tepki geldi.

Hükümetin zam teklifine yönelik konuşan KESK Başkanı Şükran Kablan Yeşil, bununun hedeflenen enflasyon oranlarının dahi çok çok gerisinde ve altında olduğunu söyledi.

Bugün sunulan teklif ile ilk teklif ile arasında sadece yüzde 1’lik fark olduğunu dile getirdi.

Kablan,“Bugün bu masa bir kez daha iflas etmiştir. Çünkü önümüze getirilen teklif, hedeflenen enflasyon oranlarının dahi çok çok gerisinde ve altında kalmıştır. Merkez Bankasının 2024 yılı için açıklamış olduğu hedeflenen enflasyon oranlarına yaklaşmayan bu teklifi kabul etmemizi nasıl bekliyor bu hükümet, biz buradan bir kez daha soruyoruz.” dedi.

Bu teklifin KESK tarafından kabul edilebilir olmadığını belirterek, gerçek anlamda bir teklifle masaya gelinmesini beklediklerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Kamu çalışanlarının ve emeklilerinin, bütün kayıplarını giderecek teklif dışında bir teklifi kabul etmelerini söyledi.

Kamuda örgütlü olan bütün kamu emekçilerine seslenen KESK Başkanı Kablan, “Gün, bize dayatılan bu sefalet, yoksulluk ücretlerine, demokratik olmayan çalışma yaşamına karşı birlikte omuz omuza mücadele etme ve bunu birlikte değiştirme günüdür.” diyerek konuştu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın