Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kazancı Yüzde 53 Düşen Warren Buffett’tan Wall Street Eleştirisi

Berkshire’ın kazancı, ABD ekonomisinin daraldığı ilk çeyrekte yüzde 53 düştü. Warren Buffett, yıllık toplantıda Wall Street'i eleştirdi.
Kazancı Yüzde 53 Düşen Warren Buffett’tan Wall Street Eleştirisi
Yorum

Warren Buffett’ın dev holdingi Berkshire Hathaway, yavaşlayan ABD ekonomisine nedeniyle ilk çeyrek kazançlarında düşüş bildirdi.

Bugün açıklanan rakamlara göre Berkshire’ın net kazancı, bir önceki yıldaki 11,71 milyar dolardan yüzde 53’ten fazla düşerek 5,46 milyar dolar oldu.

Berkshire’ın sonuçları, ABD ekonomisinin yılın ilk üç ayında Covid-19 pandemisinin başlangıcından bu yana ilk daralmasını kaydetmesiyle geldi.

Öte yandan Warren Buffet, bugünkü sonuçların ardından holdingin 2019’dan sonra ilk yüz yüze yıllık toplantısında konuşma yaptı.

Başkan ve CEO Warren Buffett ile Başkan Yardımcısı Charlie Munger’ın liderlik ettiği toplantıda iki ünlü ismin açıklamaları dikkat çekti.

Warren Buffett Wall Street’i Kumar Salonuna Benzetti

Yıllık hissedar toplantısında eleştiri için favori hedeflerinden olan yatırım bankaları ve aracı kurumlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, Wall Street’i borsada spekülatif davranışları teşvik ettiği ve onu etkin bir şekilde bir “kumar salonuna” dönüştürdüğü için sert bir dille eleştirdi.

“Wall Street, öyle ya da böyle, kapitalizmin masasından düşen kırıntıları yakalayarak para kazanıyor. İnsanlar bir şeyler yapmazsa para kazanmıyorlar ve onlardan bir parça alıyorlar. Onlar insanlar kumar oynarken, yatırıma kıyasla çok daha fazla para kazanıyorlar.”

Büyük Amerikan şirketlerinin piyasa spekülasyonları için poker fişleri haline gelmesinden yakındı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu