Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kayseri Şeker Türkiye’de İlk ve Tek Olan İş Makinasını Aldı

Kayseri Şeker, Türkiye'de ilk ve tek olan 'ROPA MAUS 6' makinasını aldığını ve 75,6 milyon TL'lik yatırım teşvik belgesinin onaylandığını açıkladı. Detayalar haberde...
Kayseri Şeker Türkiye’de İlk ve Tek Olan İş Makinasını Aldı
Yorum

Geçen hafta ücret zammı açıklamasıyla hisseleri tavan yapan Kayseri Şeker, bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden maddi varlık alımı ve bağlı ortaklığının Yatırım Teşvik Belgesi’ne yönelik açıklamada bulundu.

Şirket, kampanya dönemine hazırlık kapsamında, pancar sökümü yapmak üzere Türkiye’de ilk ve tek olan “ROPA MAUS 6” iş makinasını aldığını açıkladı.

Söz konusu makinanın 535.000 euroya satın aldığı belirtildi.

Makinanın özelliklerini açıklayan şirket, 1 saatte 450 ton temizleme ve yükleme kapasitesine sahip olduğunu kaydetti.

Üretim ve verimlilik üzerine olumlu katkılar yapması beklendiğini bildirdi.

75,6 Milyon TL’lik Yatırım Teşvik Belgesi Onaylandı

Kayseri Şeker bunu yanında yüzde 100 bağlı ortaklıklığı Pan Doğa Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bölgesel yatırım teşvik belgesi başvurusunda bulunduğunu aktardı.

Başvurunun İncesu Bölgesi çiftlik arazisine yapılacak olan ilave ahır ve yeni sağımhane yatırımı ile makine ekipman ve ithal hayvan alımı kapsamında olduğu belirtildi.

Şirket, sabit yatırım tutarı 75.627.169 TL olan Yatırım Teşvik Belgesi’nin onaylandığını açıkladı.

Şirketin borsada (KAYSE) koduyla işlem gören hisselerine göz attığımızda saat 17.26 itibarıyla yüzde 10’luk düşüş ile 48,6 TL’den işlem gördüğü saptandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu