Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kayseri Şeker Ücret Zammını Açıkladı! Hisseleri Tavan Yaptı

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş, 30. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'ni imzalandığını duyurmasıyla hisseleri tavan yaptı. YEO Enerji ise yeni anlaşmasın açıkladı.
Kayseri Şeker Ücret Zammını Açıkladı! Hisseleri Tavan Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden toplu iş sözleşmesi hakkında, YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. ise yeni iş alımı ve sözleşme imzalanmasına yönelik açıklamada bulundu. Kayseri Şeker’in açıklaması sonrasında borsada işlem gören hisseleri tavan yaptı.

Kayseri Şeker, açıklamasında Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (ŞEKER-İŞ) ile işyerleri için işletme seviyesinde akdedilen 01/02/2023-31/01/2025 tarihleri arasını kapsayan 30. Dönem toplu iş sözleşmesinin dün imzalandığını belirtti.

Şirket sözleşme kapsamında ilk birinci yıl için ortalama zam oranını yüzde 107,49 olarak belirlendiğini açıkladı. Bunun yanına ikinci yıl 3.dönem ve 4.dönem için enflasyon oranında ücret artışı belirlendiğini kaydetti.

Kayseri Şeker’in bu açıklaması sonrasında borsada (KAYSE) kodu ile işlem hisseleri tavan yaptı. Dün kapanışı 46,68 TL’den yapan hisseler bugün açılışı 50.30 TL’den yaptı.

Kayseri Şeker Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri yükseliş seyrini sürdürerek saat 10.28 itibarıyla yüzde 9,9’luk artışla 51,3 TL’den işlem gördü. Şirketin hisseleri yatırımcısına aylık bazda yüzde 96,85, haftalık bazda yüzde 47,84 kazandırdı.

YEO Enerji 1,1 Milyon Euroluk Anlaşma İmzaladı

YEO Teknoloji ise  Azerbaycan Cumhuriyeti’nde bulunan müşterisi ile trafo Merkezi ekipman temini ile koruma ve kumanda projesine yönelik sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirket anlaşmanın bedelinin 1.170.000,00 euro olduğunu açıkladı.

Yeo Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (YEOTK) kodlu hisselerine göz attığımızda, hisseler saat 10.51 itibarıyla yüzde 1,75’lik düşüş ile 152 TL’den işlem gördü. Şirketin hisseleri yatırımcısına aylık bazda yüzde 4,41 kazandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu