Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kayseri Şeker Ücret Zammını Açıkladı! Hisseleri Tavan Yaptı

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş, 30. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'ni imzalandığını duyurmasıyla hisseleri tavan yaptı. YEO Enerji ise yeni anlaşmasın açıkladı.
Kayseri Şeker Ücret Zammını Açıkladı! Hisseleri Tavan Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden toplu iş sözleşmesi hakkında, YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. ise yeni iş alımı ve sözleşme imzalanmasına yönelik açıklamada bulundu. Kayseri Şeker’in açıklaması sonrasında borsada işlem gören hisseleri tavan yaptı.

Kayseri Şeker, açıklamasında Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (ŞEKER-İŞ) ile işyerleri için işletme seviyesinde akdedilen 01/02/2023-31/01/2025 tarihleri arasını kapsayan 30. Dönem toplu iş sözleşmesinin dün imzalandığını belirtti.

Şirket sözleşme kapsamında ilk birinci yıl için ortalama zam oranını yüzde 107,49 olarak belirlendiğini açıkladı. Bunun yanına ikinci yıl 3.dönem ve 4.dönem için enflasyon oranında ücret artışı belirlendiğini kaydetti.

Kayseri Şeker’in bu açıklaması sonrasında borsada (KAYSE) kodu ile işlem hisseleri tavan yaptı. Dün kapanışı 46,68 TL’den yapan hisseler bugün açılışı 50.30 TL’den yaptı.

Kayseri Şeker Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri yükseliş seyrini sürdürerek saat 10.28 itibarıyla yüzde 9,9’luk artışla 51,3 TL’den işlem gördü. Şirketin hisseleri yatırımcısına aylık bazda yüzde 96,85, haftalık bazda yüzde 47,84 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner

YEO Enerji 1,1 Milyon Euroluk Anlaşma İmzaladı

YEO Teknoloji ise  Azerbaycan Cumhuriyeti’nde bulunan müşterisi ile trafo Merkezi ekipman temini ile koruma ve kumanda projesine yönelik sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirket anlaşmanın bedelinin 1.170.000,00 euro olduğunu açıkladı.

Yeo Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (YEOTK) kodlu hisselerine göz attığımızda, hisseler saat 10.51 itibarıyla yüzde 1,75’lik düşüş ile 152 TL’den işlem gördü. Şirketin hisseleri yatırımcısına aylık bazda yüzde 4,41 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.