Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kaybettiren Hisse Milyon Dolarlık Anlaşma ile Şahlandı!

Yeni anlaşmalarıyla gündemde yer almaya devam eden Bülbüloğlu Vinç'in hisseleri milyon dolarlık sözleşme ile şahlandı. Detaylar haberde...
Kaybettiren Hisse Milyon Dolarlık Anlaşma ile Şahlandı!
HABER GİRİŞ

Geçen yıl hisselerini halka açan Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden faaliyetlere etkisinin olumlu olacağı yeni iş ilişkisini duyurdu. Şirketin BVSAN hisseleri yeşilleri yaktı.

Şirket, sermayesinin yüzde 85’ine sahip olduğu Bülbüloğlu Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin yurt içinde bir firma ile anlaşma yaptığını bildirdi.

Sözleşmenin tutarı 13 milyon 862 bin 868 dolar (KDV dahil) olduğu aktarıldı. Bu anlaşmanın İskenderun’daki özel endüstriyel tesisinin üretimi ve teslimi için yapıldığı not edildi. Bahsi geçen işin teslim tarihinin Ekim 2024 olduğu kayda geçti.

Bülbüloğlu Vinç Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Haftanın ilk iki günü kırmızı yakan hisseler büyük anlaşma ile tavan oldu. Haftanın üçüncü gününe 97,45 TL’den başlayan hisseler saat 10.45’te 95,85 TL’ye kadar gerilemişti.

Anlaşma öncesinde 97 TL’den işlem gören hisseler, duyuru ile birlikte yüzde 9,99 yükselerek 107,30 TL’ye fırladı.

GCM Yatırım Banner

Yılın ilk iki ayında kayda değer yükselişler gösteren BVSAN hisseleri, Mart’ta yatırımcıya kaybettirdi. Hisseler bir ayda yüzde 11’e yakın kaybettirdi. BVSAN hisseleri geçen yıl Ocak ayında 31 TL’den halka arz olmuştu. Geçen yıl en yüksek 132,5 TL’yi gören hisseler kapanışı 78,55 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın