Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KAVA Haftalık Yüzde 50 Kazançla Parlıyor! Fiyat Nereye Gidecek?

Kava ağının yönetişim tokenı KAVA, kripto para piyasalarındaki yükseliş dalgasını en iyi değerlendiren kripto varlıklar arasında yer alıyor. Detaylar haberde;
KAVA Haftalık Yüzde 50 Kazançla Parlıyor! Fiyat Nereye Gidecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kava ağının yönetişim tokenı KAVA, kripto pazarının geneline hakim olan ralli sırasında dikkat çekici kazançlar kaydetti. Token son dönemde, çoğu dijital varlığın düşüş eğilimine teslim olduğu dönemde bile büyük ölçüde yükselerek güçlü duruşunu kanıtladı.

KAVA, son 30 gün içinde yaklaşık yüzde 38’lik bir fiyat artışı performansıyla piyasanın önde gelen kripto paralarının pek çoğunu geride bıraktı ve analistlere göre daha fazla kazanç görmemesi için neden yok!

Haber yazımı itibarıyla KAVA fiyatı, son 24 saat içinde yüzde 15’e varan yükselişle 1.20 dolar seviyesinde işlem görüyor. Altcoinin, yükselişini sürdürüp sürdüremeyeceği, biraz da önümüzdeki günlerdeki piyasa duyarlılığına bağlı görünüyor.

KAVA Yükselişinin Arkasındaki Unsurlar

Yakın tarihli bir tweet, KAVA’nın son yedi gün içinde Cosmos IBC Networks’te en çok kazananlardan biri olduğunu gösterdi. Geliştirici teşvik fonları, son birkaç gündür fiyat artışlarını sürdüren unsurlar arasında yer aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @CosmosATOMDaily

Bunun yanı sıra Kava ağı, 10 Mart tarihinde blockchain üzerine inşa etmek isteyen geliştiriciler için 750 milyon dolarlık bir teşvik fonu başlattı. Ödüller, ağ kullanımlarına bağlı olarak en iyi protokoller arasında aylık olarak dağıtılacak.

GCM Yatırım Banner

KAVA’nın fiyat hareketini etkileyen diğer bir unsur, ABD banka hisselerinin düşmesinin ardından piyasa duyarlılığındaki son artış oldu. ABD Merkez Bankası’nın (FED) sorunlu bankalara borç verme girişimine yönelik son onayı, merakla beklenen faiz artırımının beklendiği kadar şahin olmayabileceğini gösteriyor.

Birçok uzman, FED’in mevcut ekonomik koşullara yanıt olarak enflasyonu düşürme stratejisini yumuşatacağını düşünüyor. Bu sonuç, likidite sorunları nedeniyle ABD’nin en büyük üç bankasının iflas etmesinden sonra elde edilebilir.

Sürdürülebilir Pazar Duyarlılığı, KAVA Rallisini Uzatabilir

Dahası, banka hisselerindeki düşüş, alternatif bir yatırım seçeneği sunabileceğinden, ana akım kripto para biriminin benimsenmesi için zemini güçlendirebilir. Geleneksel finansal kurumlara olan güvenin azalması ve güvenli yatırım seçeneklerine olan talebin artması, kriptoya daha fazla ilgi çekebilir ve piyasa duyarlılığını artırabilir. Bugün, kripto piyasası duyarlılığı bu unsurlara yanıt olarak iyileşme gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinGecko

Kripto para birimleri, küresel kripto piyasası değeri son 24 saatte yüzde 11 artış kaydettiği için mevcut olumlu atmosferin tadını çıkarıyor. Bu gelişme, değerdeki birkaç günlük istikrarlı düşüşün ardından geldi.

Piyasa değeriyle en büyük 83. kripto para birimi konumundaki KAVA, haftalıkta yüzde 55’e varan artışla 1.20 dolar civarında işlem görüyor. Tarihsel veriler, dijital paranın düşüşten önce Şubat ayından bu yana kayda değer fiyat artışları gözlemlediğini gösteriyor. Piyasa önümüzdeki günlerde yükseliş hissini sürdürürse KAVA daha fazla kazanç elde edebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın