Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kato Dağı için Düğmeye Basıldı! Yeni Petrol Müjdesi Verilecek mi?

Şırnak’ta Gabar ve Cudi'de petrol çalışmaları devam ederken, Kato Dağı'nda petrol rezervi için aramaların başladığı duyuruldu. Detaylar haberde..
Kato Dağı için Düğmeye Basıldı! Yeni Petrol Müjdesi Verilecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ayının başlarında Şırnak’ta Gabar ve Cudi’de günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol rezervi bulunduğunun müjdesini vermişti. Şırnak ve Hakkari arasında yer alan Kato Dağı’nın da petrol aramalarına dahil edildiği duyuruldu.

Sabah Gazetesi tarafından aktarılan bilgilerde, yetkililerin Şırnak’ın altının petrol denizi olduğunu belirttiği ve bu kapsama Kato Dağı’nın da dahil edildiği ifadeleri yer aldı.

Kato Dağı’nda farklı noktalarda petrol arandığı ve Bestler Dereler bölgesinde de ön çalışmaların yapıldığı bilgisi verildi.

Gabar ve Cudi’deki Şehit Yüzbaşı Esma Çevik ile Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın petrol sahalarında çıkarılan petrolün miktarının her geçen gün arttığı kaydedildi.

Aybüke Yalçın petrol sahasında ikinci kuyunun açıldığı bildirildi. Bu kuyudan çıkan petrolün aynı kalitede ve rezervi yüksek olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca söz konusu petrollerin işlenmesi için Şırnak’ta dev rafineri kurulmasının istendiği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın