Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kato Dağı için Düğmeye Basıldı! Yeni Petrol Müjdesi Verilecek mi?

Şırnak’ta Gabar ve Cudi'de petrol çalışmaları devam ederken, Kato Dağı'nda petrol rezervi için aramaların başladığı duyuruldu. Detaylar haberde..
Kato Dağı için Düğmeye Basıldı! Yeni Petrol Müjdesi Verilecek mi?
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ayının başlarında Şırnak’ta Gabar ve Cudi’de günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol rezervi bulunduğunun müjdesini vermişti. Şırnak ve Hakkari arasında yer alan Kato Dağı’nın da petrol aramalarına dahil edildiği duyuruldu.

Sabah Gazetesi tarafından aktarılan bilgilerde, yetkililerin Şırnak’ın altının petrol denizi olduğunu belirttiği ve bu kapsama Kato Dağı’nın da dahil edildiği ifadeleri yer aldı.

Kato Dağı’nda farklı noktalarda petrol arandığı ve Bestler Dereler bölgesinde de ön çalışmaların yapıldığı bilgisi verildi.

Gabar ve Cudi’deki Şehit Yüzbaşı Esma Çevik ile Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın petrol sahalarında çıkarılan petrolün miktarının her geçen gün arttığı kaydedildi.

Aybüke Yalçın petrol sahasında ikinci kuyunun açıldığı bildirildi. Bu kuyudan çıkan petrolün aynı kalitede ve rezervi yüksek olduğu aktarıldı.

Ayrıca söz konusu petrollerin işlenmesi için Şırnak’ta dev rafineri kurulmasının istendiği bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%