Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kasım Ayında Kartlı Ödemeler Yüzde 116 Arttı

Bankalararası Kart Merkezi Kasım ayında ne kadarlık kartlı ödemenin yapıldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Kasım Ayında Kartlı Ödemeler Yüzde 116 Arttı
HABER GİRİŞ

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Kasım ayına yönelik kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ödemelere ilişkin verileri açıkladı. Ekim ayında kart ile yapılan toplam ödeme tutarı 836,4 milyar lira olurken, Kasım ayında bu oran yüzde 116 artarak 887,9 milyar lira oldu.

Söz konusu verilere göre Kasım ayında Türkiye genelinde kredi kartı sayısı 115,8 milyon, banka kartı sayısı 188,1 milyon ve ön ödemeli kart sayısı 88 milyon olarak kayda geçti.

Kasım’da yıllık bazda kredi kartı sayısı yüzde 18, banka kartı sayısı yüzde 12, ön ödemeli kart sayısı yüzde 26 arttı.

Toplam kart sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artarak 391,9 milyona ulaştı.

Verilere göre kartlı ödemelerin 733,7 milyar lirası kredi kartları, 138 milyar lirası banka kartları, 16,2 milyar lirası ise ön ödemeli kartlardan yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Kredi kartı ile yapılan ödemeler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 124 büyüdü. Banka kartları ile yapılan ödemelerde büyüme yüzde 82 olurken ön ödemeli kartlar ile yapılan ödemelerde yüzde 123 oldu.

Söz konusu dönemde kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile yapılan ödeme sayısı geçen yıl aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yüzde 23 arttı. Rakam 1,4 milyar oldu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın