Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karsan %100 Elektrikli Otobüs Serisini Bursa’da Tanıtacak

Karsan çevreci otobüs ihtiyacını karşılamak için geliştirdiği serisini bugün Bursa'da Türk basınına tanıtacak.
Karsan %100 Elektrikli Otobüs Serisini Bursa’da Tanıtacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Karsan) bugün %100 elektrikli otobüs serisinin Türk basını ile paylaşılacağını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirime göre; 10, 12 ve 18 metre uzunluğundaki %100 elektrikli otobüs serisi Bursa’da görücüye çıkacak.

Bugün Bursa Hasanağa Fabrika’da Türk basını ile buluşacak olan çevreci otobüslerin, yarın global olarak gerçekleştirilecek online etkinlikte tanıtılacağı bilgisi paylaşıldı. Karsan, toplu taşımacılıkta değişimleri takip ederek, çevreci otobüs ihtiyacını karşılamak için bu seriyi geliştirdiğini ifade etti.

Açıklamanın geldiği sıralarda Karsan hisseleri (KARSN) yüzde 1,72 oranında yükselişle 3,54 liradan işlem görmeye başladı.
Karsan Hisseleri Yüzde 1,72 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 3,45 liraya kadar geriledikten sonra kapanışı 3,48 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise yatay başlayan hisseler, TSİ 11:00 sularında 3,50 lira sınırına yükseldi. Yukarı yönlü ivmesini bununla sonlandırmayan Karsan hisseleri, TSİ 12:20 sularına doğru %2’ye yaklaşan yükselişle 3,56 liraya kadar yükseldi.

Karsan hisseleri, 27 Ağustos’ta 3,93 liraya kadar yükseldikten sonra geri çekilmeye başlamıştı. 3,45 lira ile 21 Haziran’dan bu yana görülen en düşük seviyeyi kaydeden hisseler, bugünkü işlemlerde yükselişe yönelerek kazançlarını artırmaya başladı.

Karsan hisselerinin yukarı yönlü hareketini 3,57 ve 3,60 lirada bulunan direnç noktalarını aktif hale getirecek. Aşağı yönlü bir eğilim göstermeye başladığında ise 3,49 ve 3,44 lirada bulunan destek noktaları görev yapmaya başlayacak.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimizde ise haftalık bazda %1,39 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %6,34 oranında düşen hisseler, yıllık getirisini %18,79 oranına kadar indirmiş durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu