Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kardemir’in 2022 Sürdürülebilirlik Raporunda Hizmet Vurgusu Yer Aldı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) tarafından 2022 Sürdürülebilirlik Raporu paylaşıldı. Raporda hizmette devamlılık vurgusu öne çıktı.
Kardemir’in 2022 Sürdürülebilirlik Raporunda Hizmet Vurgusu Yer Aldı
HABER GİRİŞ

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu resmi sitesinden paylaştı. Şirketten yapılan açıklamada, üretim ile ülkeye ve insanlığa hizmette devamlılığın altı çizildi.

Kardemir’den yapılan açıklamada, raporun, Türk sanayisinin temel taşlarından biri olan şirketin, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da ana faaliyet alanları ve diğer konulardaki gelişmeleri içerdiği kaydedildi.

Raporda, şirketin sürdürülebilirlik felsefesini tüm süreçlerinin merkezinde konumlandırarak tüm iş süreçlerinin odağı haline getirdiği aktarıldı.

Açıklamada, Kardemir’in stratejik hedefleri doğrultusunda sürdürülebilirlik, çevresel, sosyal ve kültürel olmak üzere yönetsel alanlarda kaydedilen performansın ayrıntılarıyla ele alındığı bilgisi verildi.

Kardemir’in sahip olduğu köklü sanayi kültürü, yetkin insan kaynağı ve kurumsal yönetim tecrübesiyle sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak üretmeye, ülkeye ve insanlığa hizmet etmeye devam edeceği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir raporda yer verdiği açıklamasında, “Türkiye’nin 2053 karbon nötr taahhüdünü kendine kerteriz alan Şirketimiz aynı zamanda ülkesine ve topluma olan saygısının da gereği olarak yeni ve uzun soluklu bir yolculuğa çıkmış olup, stratejik yatırımlarını sürdürmektedir.” ifadelerini kullandı

Raporun açıklandığı sırada KRDMA hisseleri günlük bazda yüzde 3’ün üzerinde kayıp yaşadı. Hisse senedinin değeri 28 TL seviyesine geriledi. Düşüşte borsa genelinde hakim olan satışların etkili olduğu görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.